Football Manager Bosnia

Author Topic: Dodatak | Lige Bosne i Hercegovine  (Read 1148 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dacooo

• Regen
Reply #20 on: November 21, 2019, 21:18:41
kad će biti sljedeća verzija?
Pozdrav :)

Offline Profesor

• Vlasnik
Reply #21 on: November 21, 2019, 21:20:10

Drago mi je da mogu da vam predstavim v1.1 i saopštim kako sam se odlučio na bitan korak u daljem toku izrade dodatka. Radi promocije dodatka i igranja sa BH klubovima, odlučio sam da dodatak prilagodim stranoj publici (nadimci klubova, nazivi stadiona i slično).

v1.1

• Izmjene oko stadiona. Korigovao sam nazive stadiona tako da budu na engleskom (Grbavica Stadium, Olympic Stadium Koševo...). Sredio sam posjete na stadionima u Premijer ligi takođe. Poslednji, ali svakako najopštirniji dio izmjena odnosi se na korigovanje ostalih podataka o stadionu (stanje, kada je izgrađen, tačan kapacitet sa preciznim stanjem sjedećih mjesta). Kod stadiona su još korigovani vlasnički odnosi (da li je objekad u posjedu grada, privatnog lica ili kluba lično). Namjestio sam i Zvijezdi 09 da domaće utakmice igra na stadionu u Ugljeviku.
  • Izmjene oko klubova. Dvoumio sam se da li da sklonim klubovima prefiks poput fudbalski/nogometni klub ili da ostavim ali da bude na Engleskom (primjeri bi bili Croatian Sports Club Zrinjski Mostar, Football Club Tuzla City...). Odlučio sam da ljepše izgleda bez prefiksa. Za sada sam sredio klubove u prva dva ranga takmičenja. Sredio sam i Club Vision dio za svaki Premijerligaški klub. Realističniji podaci kluba za infrastrukturu i razvoj i upotrebu mladih igrača. Sredio sam nadimke klubovima i oni će sada biti na engleskom osim za Velež (za sada klubovi Premijer lige). Od FM20 postoji i odjeljak hashtag tako da sam za premijerligaške klubove sredio i to one koje klubovi koriste u stvarnosti na svojim profilima na društvenim mrežama..
  • Ostale izmjene. Prema prijavio sredio sam i nešto ostalih grešaka u default bazi poput pozicija pojedinih igrača FKS i Semira Štilića koji je sada dodat u Željezničar. BiH gradovi sada sadrže slova č, ć, ž, š i đ.

Kako nam možete pomoći da dodatak bude kvalitetniji?

Provjeriti sve dodato i dati sugestije za sljedeće verzije dodatka. U planu je kompletno sređivanje klubova i podataka u bazi prije prelaska na dodavanje trećeg ranga takmičenja i eventualno nižih. Mediji će biti dodati u narednoj verziji.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
« Last Edit: November 21, 2019, 21:31:47 by Profesor »

Offline irfaninho

• Regen
Reply #22 on: November 22, 2019, 13:06:57
FK Zeljeznicar promjene:

Pozicije:

Srdjan Stanic : Dodati pozicije MR, AML i AMR (Winger) sve Unconvincing
Petar Bojo: Dodati pozicije AMC( Advanced playmaker) Accomplished i AMR (Winger) Unconvincing, Promjeniti MC iz Accomplished u Natural, a DM u Accomplished iz Natural
Damir Sadikovic: Promjeniti DM iz Unconvincing u Accomplished
Denis Zeric: Dodati pozicije AMC (Shadow striker) i AML (Inverted winger) oboje Natural
Mustafa Mujezinovic: Dodati pozicije AML (Inverted winger) Natural, AMR (Winger) Accomplished i promijeniti MR iz Natural u Accomplished
Dzenan Zajmovic : Dodati AMR( Winger) Accomplished

Transferi: Enes Sipovic nije u Zeljeznicaru
Dodati igrace u prvi tim:
Jasmin Krsic, Amar Mehic, Sedad Subasic

Staff:

Admir Adzem nije Head of Youth vec Haris Alihodzic
Elvis Karic nije Goalkeeping Coach vec Data analyst/scout

Dodati:
Anel Hidic (Fitness Coach)
Adnan Guso ( Goalkeeping Coach)
Bakir Serbo ( First team Coach)
Omer Joldic ( u19 Manager)

General:

Dodati u legende ili ikone kluba :
Amar Osim

Dodati u favoured personnel:
Zajko Zeba, Ibrahim Sehic, Edis Mulalic

Rivali:
Promjeniti Borac iz Historic u Competitive.
Promjeniti Velez, Celik i Slobodu iz Competitive u Historic.

Grbavica stadium:
Promjeniti year rebuilt iz 1976 u 2017

Ability igraca:
Smanjiti Jadranko Bogicevic uveliko
Smanjiti Srdjan Stanic uveliko
Smanjiti Kjosevski
Smanjiti A. Zec uveliko
Smanjiti malo Bojo
Smanjiti Dacic uveliko
Povecati S. Stilic znacajno
Povecati Veselinovic
Povecati Mujezinovic
Povecati Alispahic
Povecati Krpic znacajno

To je sad za sad sto sam primjetio, ako budem imao vremena napisat cu i za ostale klubove opazanja
 :željo:

Reply #23 on: November 24, 2019, 22:26:36
Ja sam takodje za nize lige i mogu pokusati da pomognem ako treba :D

Offline Make

• Regen
Reply #24 on: November 25, 2019, 12:07:54
Mozel SS komplet Slobode, pa da vam napisem sta treba ispravit?

Offline HalchoBH

• Regen
Reply #25 on: November 25, 2019, 19:10:46
Opet mjesa ekipa iz republike srpske nakon sezonu igra u federaciji :/

Offline Profesor

• Vlasnik
Reply #26 on: November 26, 2019, 12:52:39
Opet mjesa ekipa iz republike srpske nakon sezonu igra u federaciji :/

Rane su faze dodatka i radiće se na tome.

Offline bogi

• Regen
Reply #27 on: December 02, 2019, 23:08:14
Pozdrav, problem oko U21 igrača u prvoj federalnoj ligi: Stavljeno je maximum tri igrača u prvih jedanaest, a četiri u rosteru za utakmicu, a to su ustvari minimalni uslovi mora biti minimalno tri igrača U21 u rosteru, pa ako može neko da ispravi u editoru, jer je igranje strašno otežano.
« Last Edit: December 02, 2019, 23:12:40 by bogi »