Football Manager Bosnia

Author Topic: Dodatak | Lige Bosne i Hercegovine  (Read 3687 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Profesor

• Vlasnik
on: November 19, 2019, 12:12:06

Ostale slike iz igre

v1.1

• Izmjene oko stadiona. Korigovao sam nazive stadiona tako da budu na engleskom (Grbavica Stadium, Olympic Stadium Koševo...). Sredio sam posjete na stadionima u Premijer ligi takođe. Poslednji, ali svakako najopštirniji dio izmjena odnosi se na korigovanje ostalih podataka o stadionu (stanje, kada je izgrađen, tačan kapacitet sa preciznim stanjem sjedećih mjesta). Kod stadiona su još korigovani vlasnički odnosi (da li je objekad u posjedu grada, privatnog lica ili kluba lično). Namjestio sam i Zvijezdi 09 da domaće utakmice igra na stadionu u Ugljeviku.
  • Izmjene oko klubova. Dvoumio sam se da li da sklonim klubovima prefiks poput fudbalski/nogometni klub ili da ostavim ali da bude na Engleskom (primjeri bi bili Croatian Sports Club Zrinjski Mostar, Football Club Tuzla City...). Odlučio sam da ljepše izgleda bez prefiksa. Za sada sam sredio klubove u prva dva ranga takmičenja. Sredio sam i Club Vision dio za svaki Premijerligaški klub. Realističniji podaci kluba za infrastrukturu i razvoj i upotrebu mladih igrača. Sredio sam nadimke klubovima i oni će sada biti na engleskom osim za Velež (za sada klubovi Premijer lige). Od FM20 postoji i odjeljak hashtag tako da sam za premijerligaške klubove sredio i to one koje klubovi koriste u stvarnosti na svojim profilima na društvenim mrežama..
  • Ostale izmjene. Prema prijavio sredio sam i nešto ostalih grešaka u default bazi poput pozicija pojedinih igrača FKS i Semira Štilića koji je sada dodat u Željezničar. BiH gradovi sada sadrže slova č, ć, ž, š i đ.

Kako nam možete pomoći da dodatak bude kvalitetniji?

Provjeriti sve dodato i dati sugestije za sljedeće verzije dodatka. U planu je kompletno sređivanje klubova i podataka u bazi prije prelaska na dodavanje trećeg ranga takmičenja i eventualno nižih. Mediji će biti dodati u narednoj verziji.

v1
  • BH Telecom Premijer liga Bosne i Hercegovine
  • Prve lige FBiH i RS
  • Kup Bosne i Hercegovine
  • Domaći mediji
Napomjene:

Prema Football Manager 2020 Bosna i Hercegovina ulazi u EU 2030 godine i ja nisam želeo da mijenjam ovo default podješavanje.

Gdje sa dodatkom?

my documents/sports interactive/football manager 2020/editor data

Administrator Comment Link za preuzimanje nalazi se ispod u spojleru i on je dostupan isključivo registrovanim korisnicima.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
« Last Edit: November 21, 2019, 21:12:50 by Profesor »

Offline stemaking

• IG CC & Dizajner
Reply #1 on: November 19, 2019, 12:39:49
Club vision ono što ja za sada mogu znati i upratiti:
FK Sarajevo - Play possession football, attacking, entertaining
FK Željezničar - Play attacking football, high-tempo, make the most of set pieces
FK Radnik - Play defensive football
HŠK Zrinjski - Play attacking football, high-tempo
FK Tuzla City - Play attacking football
FK Zvijezda 09 - Play defensive football
NK Čelik - Play defensive football
FK Borac - Play attacking football
NK Široki Brijeg - Play direct football
FK Velež - Play direct football
FK Sloboda - Play defensive football
FK Mladost - Play defensive football

NK Široki Brijeg - Sign Players of Nationality (Moraju biti katolici, a mogu imati bh. državljanstvo)
FK Sarajevo, FK Željezničar, HŠK Zrinjski - Sign high-reputation players, develop best youth system in current league, develop players using the clubs youth system

Offline stemaking

• IG CC & Dizajner
Reply #2 on: November 19, 2019, 13:58:40
Ne da mi da editujem post, pa ću ovdje napisati.

Krste Velkoski - AML, AMC / ST (urijetko baš)
Benjamin Tatar - AMRLC
Haris Handžić - AMC, ST
Anel Hebibović - DR, MR, AMR
Bojan Letić - DL, AML (po potrebi)
Mirko Oremuš - DM, MC
Gedeon Guzina - AMC, ST
Dušan Hodžić - DR, DL
Nathan - AMRL
Halid Sabanović - DR, DL
Andrej Đokanović - DM, MC

Ostale ekipe još nisam imao priliku pogledati, ove jesam pa šaljem.

Reply #3 on: November 19, 2019, 15:06:28
nice work!

Offline Madox

• Regen
Reply #4 on: November 19, 2019, 16:51:28
Sta je potrebno za FK PODRINJE JANJA  - 1.LIGA RS
Mogu dostaviti sve potrebne informacije
Svaka cast na radu i trudu

Offline Profesor

• Vlasnik
Reply #5 on: November 19, 2019, 17:24:37
Hvala na javljaju @Madox i takođe pohvalama. Pogledaj FK "Podrinje Janja" na FM i ako nešto fali ti piši ovdje. ;)

Offline irac

• Tekstopisac
Reply #6 on: November 19, 2019, 17:26:35
Svaka cast za apdejt.

Sto se tice Celika samo treba skloniti Jasmina Memisevica kao predsjednika te Bakira sSerbu kao ass mana.

Offline SALATA33

• Regen
Reply #7 on: November 19, 2019, 18:44:27
Imam prijedlog, da li ima neko zelju da se urade nize lige BiH, naravno kada se odradi do kraja ovo planirano, uz nekoliko ljudi mogli smo i ovo napraviti, vjerujem da je mnogima zabavnije i imaju zelju uzeti nekog nizeligasa i krenuti sa njim, a zadnji put imali smo nize lige u fm15 i to nez ko je napravio, a vjerujem da bi to sada mnogo lakse i bolje bilo. Misljenja?

Reply #8 on: November 19, 2019, 21:13:54
Ja sam ispravio kod sebe samo, da kad udje BiH u EU 2030, da onda umjesto foreign players budu nonEU player max 4.

Offline stemaking

• IG CC & Dizajner
Reply #9 on: November 19, 2019, 23:05:51
Ja stojim na raspolaganju oko svih mogucih izmjena i svega (mislim na informacije). S obzirom da pomno pratim sve bh. fudbalske lige.

Danas nisam imao puno vremena da cackam ostale ekipe, pa cu to sutra i javiti ostatak.