Good evening, Guest
  • 23997
  • 168

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

on: February 29, 2016, 10:24:12
  • Position: Zaslužni član
POLUSEZONA

I evo nas u Januaru na polovini sezone. Sve ide po planu. Malo smo slabiji start imali u Ligi prvaka i provukli smo se. Sto se tice domaceg prvenstva, nakon 2 uvodne pobjede protiv Napolija i Rome uslijedio je poraz od Juventusa.

Nakon toga u domacem prvenstvu redavo samo pobjede uz 2 remija (Genoa i Bologna).
I tako dok nam u Seriji A ide dobro, u Ligi prvaka nismo se mogli sastaviti. U relativno lahkoj grupi, prvo smo remizirali u gostima kod Mainza pa izgubili kuci od Dnjipra  :bo:

Nakon toga putujemo City-ju i rano dobivamo crveni karton i deklasiraju nas nakon cega smo prikovani za dno sa samo 1 bodom, ali srecom rezultati ostalih utakmica su nam donekle islu na ruku.

City-ju smo se revansirali ekspresno sa 4-1 dok smo Mainz dobili 3-1 , a Dnjipro 3-0 tako da smo zavrsili na 2. mjestu.

U sljdedecoj rundi smo za protivnika dobili Arsenal i ocekujem tesku utakmicu ali Englezi nam leze pa cemo probati odbraniti titulu.

Serija A je "pod kontrolom" i bitka ce se voditi izmedju nas, Juventusa i Intera koji ove godine igra odlicno. Imam 4 boda prednosti i utakmicu manje (zbog svjetskog prvenstva). Roma je prodala najboljeg igraca iz prosle sezone i nema kapaciteta dok je Napoli sa samo 3 boda prikovan za dno.

SVJETSKO PRVENSTVO

Jedan od trofeja koji mi je nedostajao i za koji sam bio siguran da cemo osvojiti. Protiv Tigresa smo pokazali nadmoc i sigurno prosli u finale.

U finalu nas je cekala Boca i jedna od onih utakmica kada dominiras i napadas a protivnik iz kontre zabija.  :/ :facepalm:
« Last Edit: February 29, 2016, 10:26:25 by veca_sa »

on: March 01, 2016, 14:53:42
KRAJ SEZONE

Stao sam krajem decembra pa cu odatle i nastaviti buduci da je bio januarski prelazni rok i par interesantnih stvari se izdesavalo. Zlatna lopta je pripala Lucasu Mouri a i u timu godine je bio samo jedan nas igrac (Ali Pala) uprkos osvajanju lige prvaka.

Generalno, niti jedan igrac iz Italije osim ovog mog nije dospio u tim godine sto samo po sebi govori dokle je Italija dogurala... :bo:

Utjeha ostaje sto je Ali Pala najbolji igrac Europe i sto je Vyskocil Golden Boy, fakat sam odusevljen ovim deckom.

Sto se tice domaceg prvenstva, tu smo dominirali do kraja uz samo jedan poraz (od Rome ) i 2 nerijesena rezultata (Empoli i Cagliari). Prvenstvo smo zavrsili sa 17 bodova prednosti nad Juventusom a iznenadjenje je i ispadanje Napolija koji je u velikim finansijskim problemima. Preuzeli su ih neki njemci za 17 miliona  :lol2:

U Kupu smo imali veoma lagan raspored, prvo smo izbacili Latinu 3-0 a istim rezultatom u cetvrtfinalu i Torino. U polufinalu smo igrali sa Livornom i ukupnim rezultatom 6-1 prosli u finale gdje nas je cekao Udinese koji je izbacio Lazio, Cataniju i Modenu. Juve je ispao u osmini finala od Livorna.

Udinese nije predstavljao veliku prepreku i kup je nas.

Sto se tice lige prvaka, za protivnika u prvoj knockout fazi smo dobili Arsenal. Prolaz smo obezbjedili u prvoj utakmici u Milanu. U revansu je bilo malo ozbiljnije sa njihove strane  :aaaa:

U cetvrtfinalu nas je cekao Bayern. Ovaj put smo prvu utakmicu igrali u gostima i iznenadjujuce dobro odigrali i uspjeli upisati pobjedu zlata vrijednu.

U Milanu pred skoro 80.000 gledalaca smo rutinski zavrsili posao i prosli u polufinale gdje nas je cekao stari neprijatelj Manchester City.

Protiv City-ja smo prvu utakmicu igrali na San Siru i tu sam ocekivao da steknemo kakvu bilo prednost. Ove sezone smo odigrali 2 utakmice u grupnoj fazi i imamo po jednu pobjedu. Digli su nas 5-0 dok smo mi njih 4-1 tako da smo tu negdje bili.
Krenuli smo agresivno i snazno i nakon 12 minuta imali 2-0. Pomislio sam da ce biti kao i sa Arsenalom, tj. da cu vec u prvoj utakmici rijesiti pitanje finaliste. Ali, grdno sam se prevario, 2 prekida i 2 gola do kraja poluvremena je bilo sve sto je City uradio i to im je bilo dovoljno.  :facepalm: Do kraja smo napadali i pokusavali ali nismo uspjeli zabiti.

Na Etihadu su nas napali i opet nakon prekida pogodili vec u 10 minuti. Do kraja poluvremena uspjevamo izjednaciti ali ni 1-1 nas ne vodi dalje tako da sam planirao na poluvremenu malo ofanzivnije krenuti.
Planovi su propali u 43. minuti kada bek dobija crveni karton i ostajem sa igracem manje. Ubacujem Lincolna na desnu stranu i pocinjem 2. poluvrijeme napadacki. Lincoln se oduzuje odlicnom asistencijom a mladi Ceh Vyskocil pogadja za vodstvo. Imali smo rezultat koji nas vodi u finale i u 60 minuti se povlacim i na kontre pokusavam. City se otvara i iz 3 nase 100% sanse iz kontre Salz pogadja za konacnih 1-3 i nas prolazak u finale.

U finalu nas je cekao Manchester United a utakmica se igrala na Old Traffordu  :vamos: :vamos:
Ocekivao sam vise, i od svojih momaka i od protivnika...utakmica dosadna bez puno prilika i nema se puno pricati. Poveli smo u prvom poluvremenu a pocetkom drugog potvrdili vodstvo. United je odmah reagovao i smanjio na 2-1 ali nisu do kraja nista vise uspjeli.

Uspjeli smo odbraniti titulu u ligi prvaka, osvojiti seriju A i kup, Evropski superkup ali nam je promakao trofej svjetskog klupskog prvenstva.  :bo:

E sad sta se radi...iskreno malo sam se zasitio. Iz sezone u sezonu prodajem najbolje igrace samo da bih finansijski bio stabilan...Italija tone sve dublje i dublje...Napoli ispao, Inter i Roma propustaju evropu zbog finansija, ja osvajam sve redom a opet imam velikih finansijskih problema.

Da li:

1. Prodati Key player-e koji imaju velika primanja pa pokusati sa mladicima?
2. Dati otkaz na vrhuncu karijere i preci u Real, Barcu, Bayern, City isl.
« Last Edit: March 01, 2016, 14:55:57 by veca_sa »

on: March 04, 2016, 10:11:24
  • Position: Administrator
    • Football Manager Bosnia
Sada si već sila, mislim da nikako nije dobro sada napustiti klub jer si verovatno već jednak ako ne i jači od Reala, Barce... bravo za dve LP. Srećno dalje .:D

on: March 04, 2016, 20:47:04
2 lp i propustam sljedecu zbog finansija :)