Good afternoon, Guest
  • 966
  • 36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

on: November 08, 2018, 23:46:52
  • Position: Team GFX
  • Country: ba
    • Sport1.ba
Druga sezona sa Sarajevom. 

Nisam se nadao da ću ostvariti pobjedu, a na kraju ostvarih plasman u nokaut fazu :bounce:
"Ja mogu igrati samo u Sarajevu." - Asim Ferhatović Hase

on: November 09, 2018, 13:27:18
  • Position: Administrator
  • Country: cs
    • Football Manager Bosnia
Bravo. :D

on: November 09, 2018, 15:56:22
  • Position: Team GFX
    • Sport1.ba
Put je nažalost završen odmah u narednoj rundi. RB Leipzig je bio prejak, a glupo sam kući izgubio, primio gol pred sami kraj.

U narednoj sezoni pokušat jurišati na grupnu fazu Lige prvaka ili na veći domet u Evropi, pošto je liga već, praktički, osvojena u 21. kolu. :D

« Last Edit: November 09, 2018, 16:08:51 by stemaking »
"Ja mogu igrati samo u Sarajevu." - Asim Ferhatović Hase

on: November 14, 2018, 01:11:27
  • Position: Administrator
    • Football Manager Bosnia
Liga ti dugo neće biti nikakav problem. :D

on: November 15, 2018, 23:04:31
  • Position: Team RSC

Kompletirao sam prvu sezonu na Football Manager-u 2019. Izbor je pao na Blackburn koji mi je dosta drag i u stvarnosti. Ovo je treći serijal da igram sa njima (FM16 i FM17, FM18 sam jako slabo igrao). Izvinjavam se unapred što će ovaj report biti malo haos, žurio sam da što pre sve ispišem ali poradiću i na estetici u narednim izveštajima (uvek na kraju sezone). Igrao sam 5 ili 6 dana ovu sezonu...

I na FM16 i na FM17 nisam odigrao preterani broj sezona ali nadam se da će sada biti drugačije.

FM16 karijera:

U prvoj sezoni zaustavljen u playoffu, u drugoj izborio promociju a zatim izborio opstanak pa u naredne dve sezone bio 7 i 9. U kupovima sam imao značajnijih uspeha kao što su finale FA Cup-a i polufinalista odnosno osvajač današnjeg Carabao Cupa zbog čega sam izašao i u Evropu ali sam baš u šestoj sezoni prekinuo sa igrom..

FM17 karijera:

Osim par izleta u kupovima skoro da nisam imao značajnije rezultate. Bio sam u vrhu Championshipa uz poslednju sezonu koju sam odigrao i koja je bila lošija nego ostale (12 mesto). Igrao sam 4 sezone ukupno.

Ja uvek gledam da što realnije napravim ovaj profil ali ovaj put sam malo izašao iz tog okvira (uvek mi je sve najgore i zato često imam problema u početku). Ovaj put sam namestio najgoru reputaciju što je i logično ali sam zato namestio i najgoru kontinentalnu licencu. Za sada sam položio za "B" i trenutno polažem za "A". Dosta ocena mi je značajno napredovalo nakon sezone 1 (Working with youngsters +3 npr.). Kontinentalna licenca jer sam iz Srbije a radim u Engleskoj (logično = realno).

Ovako sam igrao u prvoj sezoni gde sam jedine promene pravio u toku meča da ST (PF) prebacim na AMC (rolu SS) i zavisno od protivnika sam igrao često POSITIVE ili CAUTIOUS. Naravno da sam zavisno od rezultata menjao neke stvari i u toku utakmice. Za prekide sam se baš potrudio pa tako imam sve ispunjene slotove za sve vrste prekida. U drugoj sezoni ću napraviti par izmena pre svega u pozicijama (jedan ST ide na AMC pa ću imati kombinaciju SS-PF(D/S) za koju očekujem da da dosta rezultata). Ostale izmene koje ću verovatno napraviti jeste VOL rola koju planiram da zamenim ali to nije još sigurno te ću zameniti uloge bekovima i krilima (krila će biti inverted, a bekovi više tradicionalni).

Sa treningom sam se fino uklopio. Nije bilo većih problema iskreno mada je bilo nekih dužih povreda ali adekvatno sam se izborio sa tim. Na mene povrede ne utiču preterano jer ja dosta igrača koristim u toku sezone. Ove sezone sam koristio 42 igrača što je zaista impresivno za tim kvaliteta Blackburna.

Ako neko prati Championship zna da Blackburn nije pravio veće poteze letos. Dočekala su me ova dva pojačanja dok sam ja tim nadogradio sa još nekoliko...

Računajte kao da se nisam pojačao. Narsingh je u početku igrao zaista lepo ali on je došao samo na pozajmicu. Negde u toku sezone Kelly i ja ispred kluba smo raskinuli ugovor jer se on nije previše naigrao, bio je nezadovoljan time ali ja sam imao bolje opcije što je i logično. Doneo je iskustvo, dobro izgurao pripreme ali za njega nije bilo mesta kada je sezona krenula i odigrao je samo 1 zvaničnu utakmicu. Trenutno nastupa za neki petoligaški tim... Crouch je odradio svoje u par utakmica, dao jedan gol i to je to. Završio je karijeru u Blackburnu.  Dejan Joveljić (O Crvenoj zvezdi, Partizanu, Srbiji, regionalnim državama malo kasnije) nije dobio radnu dozvolu i celu sezonu je presedeo na tribinama ali je značajno napredovao.  Doveden je za ne tako malo novca ali većina im sleduje nakon moje promocije + 10% od naredne prodaje. Sa 7 golova i 9 asistencija Piazon je proglašen za pojačanje sezone tako da njegovo dovođenje je itekako imalo smisla, a planiram ga i u narednoj sezoni.

Zimi je potom usledila kompletna ludnica...

Klub su napustili Dack (u tom trenutku najbolji asistent ekipe) i Bennett koji je imao učinak od 4 gola i 1 asistencije na 18 utakmica (samo je 10 od toga startovao jer mu je konkurencija bio Narsingh). Na ova dva transfera 16.25M € čime sam i ja sam bio jako zadovoljan. Od sledećeg transfera Dacka sleduju nam i procenti (15%).

Rekao sam da je zima bila ludnica. :D Čak šest potpisa poslednjeg dana što je kasnije ispostaviće se bio jako dobar potez. Kokir je otkupljen za 200k i procente (doveden da se uklopi u sistem, nije dobio radnu dozvolu, bio je u rezervama svo vreme i NAPREDOVAO je). Problem kod ovoliko pozajmica jeste da sam mogao za utakmicu da ih imam maksimalno pet u protokolu. Većina ovih mlađih igrača vam je dosta poznata... minutažu je imala većina tih igrača a pojačanje drugog dela sezone jeste Brewster. 6 golova i 5 asistencija jesu jako dobar učinak, a Liverpool u njemu ima odličan potencijal za budućnost. P.S. Ovog Breretona nisam ja doveo (bio je ugovoren pre mog dolaska). Nema loše ocene ali mi se za sada ne uklapa u koncepciju. Verovatno ću ga prodati za neku dobru ponudu, traže ga i klubovi iz Premier League...

Što se tiče igrača iz Crvene zvezde i Partizana kao i za budući period iz ostalih domaćih klubova, neću dovoditi igrače koji nemaju kvalitet. Doveo sam dva buduća jako dobra igrača i od toga će koristi imati i srpski klubovi (dakle Crvena zvezda i Partizan). Ja ću se kao neki tip izazova potruditi iz okoline da pojačam kvalitet srpske lige tako što ću uzimati wonderkidse i prodavati ih nakon nekoliko sezona ili kada se ukaže prilika a Crvenoj zvezdi i Partizanu će od toga ići procenti što će za njih biti značajno. Kupovaću te wonderkidse bez obzira na ime kluba a jedan od budućih planova jeste kada mi omoguće da sam biram filijale to bude Mačva (moj lokalni klub) koji ću pokušati još više da uzdignem tako što ću im slati moje kvalitetne mlade igrače na pozajmicu. Cilj mi je da u Srbiji bude 5 ili 6 jako dobrih ekipa i da sama liga bude jača nego što je to sada slučaj. Nakon toga princip filijale ću odraditi i u Hrvatskoj (NE Dinamo, Hajduk, Lokomotiva, Rijeka i Osijek. Dakle neko od ostalih) i možda u još nekoj državi koja mi je igriva (Austrija, Škotska ili Ukrajina).

P.S. Postao sam filijala Man City-a i mislim da će mi to dosta pomoći naredne sezone kao što jeste i ove. Dovodim ja igrače na pozajmicu ali njihovim uglavnom ne moram JA da dajem plate.

Pre nego što krenem sa rezultatima da kažem kako ja dosta pazim i na rezerve, na žalost moj tim do 23 godine je ispao iz PL za taj uzrast ali to nije ništa sramota pošto je drugi rang za isti uzrast ove godine igra Man Utd. U PD Cup takmičenju se takođe nisu proslavili tako da za ceo taj tim ide ogroman minus. Tim do 18 godina je bio značajno bolji pa su u Elitnoj ligi države (grupa sever) zauzeli 5 mesto. U kup takmičenjima za taj uzrast ni oni nešto posebno nisu odigrali tako da to neću ni pominjati.

Prijateljske utakmice smo odigrali jako dobro pa smo u sezonu ušli jako spremni. Na kup takmičenja neću trošiti reči... tragično!

[UTAKMICE] 04.08.2018 - 27.10.201803.11.2018 - 22.01.2019 | 02.02.2019 - 26.04.2019 | 05.05.2019 - 15.05.2019

Ne znam da igram na nerešen. Dosta poraza i to je na kraju presudilo u ovoj sezoni. Iskreno verovatno da je moglo bolje ali sezonu je izvadila startna serija 6-0-0 i drugi deo sezone (nakon prelaznog roka) gde smo igrali zaista lepo. U playoffu smo imali čak u rukama finale posle prve utakmice ali je Derby u toj drugoj utakmici totalno nas nadigrao i na kraju mi je drago da se ni oni nisu vratili u PL. Ogroman uspeh svakako. Uprava mi je još pred Novu Godinu ponudila novi ugovor zbog toga što su bili zadovoljni mojim radom. Naredne sezone ne znam ni sam šta da očekujem ali ću praviti mlad tim koji može da odgovori izazovima na sva tri fronta i da nadam se opet bar obezbedi taj playoff.

- MP pre starta sezone je bio 18 mesto
- Prosečan posed lopte (52%, 10 mesto)
- 4 penala su izvedena, 3 smo realizovali
- 23 smo tek po dobijenim duelima u skoku ali to nije čudo jer ja preferiram da imam niže igrače u ekipi
- Dobili smo 79 žutih i 3 crvena za 48 utakmica Championshipa (uračunat playoff)
- Sa 68 datih golova šesti smo najefikasniji klub u ligi
- Postigli smo 13 golova iz kornera (5 mesto), 1 iz direktnog slobodnog udarca (10 mesto), 7 iz indirektnih slobodnih udaraca (4 mesto), 3 gola od 4 moguća sa penala što je već ranije pomenuto
- Uspešnost dodavanja je 74% (13 mesto)
- Kreirali smo najviše šansi (116) u ligi
- Sa 309 šuteva u okvir gola smo 6 u ligi
- Odbrana je primila čak 61 gol  (17 mesto)
- 19 golova smo primili iz prekida (neračunajući penale), 4 dodatna smo dobili upravo iz penala
- Gol nismo primili na 16/48 utakmica što je impresivno
- Po neto transfer potrošnji smo 23, po platama igrača 18

Igrači koji su napustili klub na zimu i oni koji su završili sa pozajmicama ranije (Palmer 22/1/2, Reed 23/1/2, Graham 6/0/0, Rothwell 6/0/0, Bennett 18/4/1, Dack 24/2/5, Samuel 3/0/0, Mols 1/0/0, Downing 9/0/0, Crouch 10/1/0, Kelly 1/0/0) nisu na SS pa ostavljam njihovu statistiku ovako.

Izdvojeni najbolji igrači (ne računajući pozajmljene) -- | -- Youth intake (igrači koje sam potpisao) sa kojim sam jako zadovoljan

Za najboljeg igrača u izboru navijača proglašen je Derrick Williams.

P.S. U toku je proces nadogradnje omladinske škole kako bi ona sama bila još kvalitetnija.

I za kraj finansije sa budžetom za narednu sezonu. Nije nešto ali biće dovoljno...

Ukoliko vam bude trebao neki SS vi tražite. Za kraj ću samo napomenuti da ću jako pratiti razvoj situacije u Man Utd-u predstojećeg leta. Stavili su Jonesa na transfer listu (vrednost mu je 55M €, oni za njega traže 25M €) i ako bude prodat meni sleduje 25%. Takođe čekam i procente od Cairneya (25%), Danna (25%) i Joshue Kinga (20%).

:aleale:
« Last Edit: November 15, 2018, 23:04:53 by Sloba® »

on: November 18, 2018, 14:13:01
  • Position: Super Urednik

Prije 5 godina sam imao priliku biti na stadionu PAOK-a i boraviti u Solunu i moram priznati da mi se grad stvarno mnogo dopao. Ali sam tek sad odlučio da napokon povedem PAOK u FM-u. Dobio sam tim koji može imati potencijal sa malo ulaganja i promjene igračkog kadra, jer okosnicu tima čine igrači sa 30+ godina i sa velikim platama. Njihova prodaja i pružanje prilike nekolicini domaćih igrača i dovođenje nekoliko vrsnih talenata nam je dalo čvrsto stajalište. Uspjeli smo se kvalificirati za LŠ bez nekih većih problema. Naravno, glavni akter je bio Prijović koji je postigao 4 gola u kvalifikacijama. Kao zamjena mu je doveden Ansarifard, poznato ime u Grčkoj, Iranac koji je rešetao u dresu Olympiakosa. Bilo je dosta problema na poziciji lijevog beka gdje su stigli Milić i Insua, isto malo poznatije ime. Za budućnost su kaparisani Morilla, Marin, Farinez i Daramy. Financije su okej, postigli smo dobar balans između plata, koje smo skresali za 100k p/w.

on: Today at 01:19:42
  • Position: Team RSC

Sve odlazne transfere u ovoj sezoni možete pogledati na linkovanom tekstu. Odlazak Lenihana nisam prežalio cele sezone ali je ponuda koja uključuje i 35% od naredne prodaje bila previše dobra da bi je odbio. Drago mi je da su uzeli Championship i da će meni jedan od dražih igrača uspeti da se okuša i na najvećoj sceni. Što se tiče dolaznih počeću sa pozajmicama. I ove sezone sam imao ogroman broj pozajmica jer nisam želeo da crpim sredstva kluba pa je tako osam igrača dovedeno na pozajmicu za sezonu 2019/2020 i to: Axel Tuanzebe, Scott McTominay (Manchester United), Brahim Diaz, Yangel Herrera (Manchester City), Tammy Abraham, Jay Dasilva (Chelsea), Joshua Onomah (Tottenham) i Rhian Brewster (Liverpool). Ostao sam dužan u izveštaju sa prošle sezone ali od ove važi zaista fino pravilo za radne dozvole (dobijaju ih igrači koji imaju veće plate od 464k € p/a dok igrači sa platama većim od 174k p/a dobijaju radnu dozvolu koja im omogućava da igraju utakmice rezervnih timova i za prvi tim u kupovima kao i da budu pozajmljeni u niželigaše (niži rang od onog u kojem se ja takmičim). Ograničenje za strance je 17 igrača. Iako sam doveo veliki broj igrača na pozajmicu, samo njih pet je moglo da bude u protokolu za utakmice kako prvenstva tako i oba kupa. Bile su to često muke ali neki od ovih pozajmljenih se i nisu naigrali. Neostvarena želja mi je Foden. Kao filijala Manchester City-a nisam plaćao ništa Diazu dok su za Herreru ipak tražili 60%. Kao slobodne igrače doveo sam James Wilsona i Ravel Morrisona. Očekivanja su opravdali tek na momente tako da nisam previše zadovoljan njihovim učinkom. Trošio sam ja novac i na nove igrače ali nisam želeo da to bude preterano jer nisam pristalica preterane upotrebe novca u fudbalu. Počeću sa prošlogodišnjim investicijama koje su imale pravo da igraju tek od ove sezone zbog novog pravila o radnim dozvolama, a radi se o Dejanu Joveljiću (Crvena zvezda) i Jovanu Kokiru (Partizan). Očekivao sam više od njih ali radi se o mladim momcima pred kojima je tek budućnost. Trude se, razvijaju se, irezultati kakvi odgovaraju i njima i meni će doći pre ili kasnije. Joveljić je plaćen 1M (u budućnosti može doći do 1.9M €), a Kokir 200k € i u transfere obojice su uključeni procenti o narednoj prodaji. Još jedan dolazak iz Partizana jeste Zlatan Šehović na kojeg ću računati u narednoj sezoni dok je u ovoj vraćen u Partizan na jednogodišnju pozajmicu. Dosta je napredovao u toku ove sezone i sa samo 19 godina je uspeo da postane reprezentativac svoje države. Njegov transfer je iznosio 1M € + procente od naredne prodaje. Ipak jedan dolazak se izdvaja od ostalih. U pitanju je bivši igrač Vitorie Guimaraes Mario Ferreira koji je plaćen samo 1.2M €. Njegov učinak u ovoj debitantskoj sezoni je impresivan i jako sam zadovoljan što sam uspeo da u klub dovedem ovako kvalitetnog mladog igrača. Kao rezervni golman doveden je Wes Foderingham za 200k €. Nije baš nešto branio u toku ove sezone ali na jedine 2 utakmice gde je nastupio nije primio gol. I red je došao na naše najskuplje pojačanje! Rešio sam da rizikujem i platio čak 4.1M € za Sam Byrama koji se u jednom trenutku našao na transfer listi u West Hamu. Prošle sezone je bio pozajmljen u jedan drugi klub Championshipa gde nije imao loš AR i odlučio sam se da rizikujem iako mi ovaj igrač nije bio baš najpoznatiji. Ove sezone nije bilo aktivnosti na polusezoni kao prošle pa je tako poslednjih dana prelaznog roka doveden još jedan igrač na pozajmicu iz Manchester City-a. Radi se o Marlosu Morenu koji je dosta malo igrao i njegov učinak nije uticao na krajnji ishod ove sezone.

Odigrali smo poprilično prijateljskih utakmica i pripreme završili sa skorom 6-1-1. U utakmicama koje nismo uspeli da dobijemo radi se o tome da su protivnici previše dobri i da jednostavno smo dali svoj maksimum. Na primer protiv Man City-a smo izgubili ali igrajući u skoro potpunom rezervnom sastavu jer u tom delu sezone skoro da ni jedan transfer nismo završili. Pripreme nisu naznačile da će ovo biti duplo stresnija sezona od prošle!

Ostvareno u ovom takmičenju je se poklopilo sa onim što je uprava očekivala pre starta sezone. Lincoln nije bio prevelik problem jer se radi o klubu koji nastupa u L2, ali nisam želeo da ga potcenim i izveo sam poprilično dobar kombinovani sastav. Eliminacija Watforda je senzacija jer nismo zaslužili prolaz dalje po bilo čemu ali smo sa kreča bili sigurniji što je značilo odlazak na megdan Brightonu. Brighton je odličan klub koji je u prošloj sezoni zauzeo sedmo mesto u PL i izborio Evropu (nisu ušli u grupnu fazu). Dva puta su vodili i mi smo se dva puta vraćali da bi na kraju od njih ipak ispali na penale. Zadovoljan sam jer je ovo sezona u kojoj sam bio nenormalno samouveren i nisam želeo ni jednog trenutka da žrtvujem bilo koje kup takmičenje zarad boljih rezultata u ligi.

Što se mene tiče ovosezonski FA Cup je pružio svu magiju koju inače i pruža. Odigrali smo neke dobre utakmice, premašili očekivanja uprave, napali Everton od prvog minuta i stradali ali ponosno smo predstavili klub u ovogodišnjem nacionalnom kupu. Everton je kasnije eliminisan u polufinalu što je i za njih dalek izlet. Sve utakmice su bile napete, na nož, na moranje. Nisam želeo da igram ponovljene utakmice mada protiv Evertona bih takvu mogućnost rado prihvatio jer bi to značilo i konačno punjenje Ewood Parka (ni jednom nisam rasprodao stadion u zvaničnim utakmicama za dve sezone).

Ligu su napustili Millwall, Barnsley i Portsmouth.

Mislim da će biti potrebe da nakon ove dve sezone i pogotovo ove sezone posetim lekara za srce. Kako sam preživeo ovu sezonu ni sam ne znam!  Liga je uglavnom bila dosta ujednačena i manji broj pobeda u odnosu na prošlu sezonu sa manjim brojem poraza i značajno većim brojem nerešenih dali su da u poslednjem kolu obezbedim mesto broj tri! Mediji su predviđali osmo mesto, uprava je očekivala playoff, a ja sam napadao direktnu promociju... igrao sam jako dobro protiv ekipa iz vrha ali cele sezone problem jesu bile "male" utakmice. Huddersfield sam recimo dobio oba puta i oba puta sa Bristolom je bilo nerešeno pa mi je to barem neka satisfakcija. Sam start lige je bio užasan i uz dosta napora stvari su preokrenute na svoje mesto.  Ulaskom u playoff ja sam ispunio i u ukupnom i premašio sve što je od mene očekivala uprava (došao dalje u FA Cupu). Inače ove sezone sam koristio značajno manje igrača iz kluba pa tako na kraju sezone 28 igrača je ukupno nastupilo na minimum 1 utakmici.

Prosek godina ove ekipe je 23!

Bio sam svestan u kakav se rizik upuštam ali sam bio i svestan da u ligu jesu ispale tri ekipe sa ogromnim sredstvima i da one kao "nagradu" za ispadanje dobijaju 40+ M € pa da postoje i objektivne šanse da jednostavno neću uspeti da ostvarim promociju i ovime sam želeo da gradim tim na duže staze ali kada se sve podvuče jedno je sigurno - nisam pogrešio!

Najbolji strelac je Tammy Abraham sa 22 gola!
Najbolji asistent je Charlie Mulgrew sa 13 asistencija!
Corry Evans je imao uspešnost pasova 86%!
Ekipa je ove sezone postigla 82 gola što nas rangira na ukupno 5 mesto po broju datih golova!
Broj primljenih golova iznosi 55 što znači da sam imao drugu najbolju odbranu u ligi!

1/2

Nije mi bilo svejedno znajući da u polufinalu igramo sa prvim favoritom za osvajanje Championshipa koji je očito imao dosta problema u toku sezone ali smo prošli dalje i sledeća prepreka je Cardiff!  Čovek odluke u ovim polufinalnim utakmicama jeste Abraham koji je postigao sva tri gola u našu korist. Igra je kao i cele sezone bila dosta loša i ako se za prvu utakmicu može reći da je bila egal, u drugoj utakmici to nije bio slučaj i Crystal Palace je bio bolja ekipa, ali smo mi postizali golove i na kraju otišli u veliko finale! Crystal Palace dobija i naredne sezone značajna sredstva od FA pošto su ispali prošle sezone iz PL i to u iznosu od 34.5M € pa ne sumnjam da će se boriti za promociju i u narednoj sezoni. Zanimljiv podatak glasi da sam Crystal Palace dobio u sve četiri odigrane utakmice ove sezone.

FINALE

Ne znam šta je se tačno dogodilo u ovom finalu koje smo odigrali iznad svojih mogućnosti, ali znam da smo izborili PROMOCIJU i da sam vratio Blackburn tamo gde i pripada! Razmak između revanša polufinala i finalne utakmice je bio 10 dana što sam iskoristio da lepo kroz treninge i razgovor spremim ekipu za najvažniju utakmicu u sezoni koja je na kraju odigrana i najbolje. Junak finala je Brewster sa tri postignuta gola. Zanimljivo na kraju zvuči podatak da sam imao jako dobar skor sa ekipama koje su ispale iz elite prošle sezone: dve pobede protiv Huddersfielda, pobeda i poraz od Cardiffa + pobeda u velikoj finalnoj utakmici i sve četiri pobede kao što sam gore i pomenuo protiv Crystal Palacea.

Transfer budžet za sledeću sezonu iznosi 40M €.
Budžet za plate za sledeću sezonu iznosi 30.5M € (trenutno sa sve pozajmicama troši se oko 20M €, ove sezone je budžet za plate bio 24M €).

Vest koja me je prijatno iznenadila jeste da uprava traži investitore za izgradnju novog stadiona! Ovo će biti odlično ukoliko se realizuje.

Od ostalih vesti izdvajam da sam potpisao novi ugovor kako je se sezona bližila kraju i da je on finansijski jači nego prethodni koji iovako nije isticao još jednu sezonu ali je uprava bila prezadovoljna mojim radom. Prema tom ugovoru ja godišnje dobijam 300k € i na taj novac će uslediti i povišica od 25% zbog izborene promocije. Takođe u izboru navijača, po drugi vezani put za najboljeg igrača izabran je Derrick Williams! Nagrada za najboljeg mladog igrača Championshipa je otišla u ruke "našeg" igrača Brewstera što je još jedno ogromno priznanje i za naš klub.

Igrači ne očekuju da imaju kvalitet za opstanak, uprava će verovatno očekivati da probam da opstanem... biće dosta teško, ali se nadam da ću uspeti. Napraviću neki plan, probati i ako uspem - uspeo sam, ako ne uspem - biće to lepa avantura u PL. Bio sam i ove sezone među ekipama koje nisu trošile puno i napravio lep uspeh tako da se nadam da me sreća neće napustiti u narednoj sezoni te da ću napraviti dobre transfer poteze kao što sam i u ove dve sezone.