Football Manager Bosnia

Author Topic: Diskusija o Football Manager 2019  (Read 8607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Profesor

• Vlasnik
Reply #60 on: September 08, 2019, 18:12:38
@Compact,

Možda da probaš kod @JOPA, ali nije dugo ulazio na forum. Probaj da ga kontaktiraš na SS.ba forumu. ;)
« Last Edit: September 08, 2019, 18:12:56 by Profesor »

Reply #61 on: September 24, 2019, 23:41:20
Ako ima neko da mi pomogne s FM 2019, da mi se javi u pm?
Hvala unaprijed

Offline Sega

• Tekstopisac
Reply #62 on: September 25, 2019, 07:55:21
Evo ja ću,javi mi se u pm  ;)
« Last Edit: September 25, 2019, 07:56:29 by Sega »

Offline Chata

• Regen
Reply #63 on: January 13, 2020, 00:17:13
Pozdrav Manageri,

dugo me nije bilo na ovom forumu i nisam bio konstantan kada je u pitanju igranje Managera. Aktivirao sam se u zadnje vrijeme i imam dobru karijeru. Poceo sam bez kluba i bilo kakve licence, prvi potpis je bio za Modricu, odlican period osvojena Liga RS, ulazak i Premijer ligu BiH i izborena evropa. Dolazi ponuda Maribora koju sam i prihvatio. U Mariboru lijepa priča, dupla kruna, Evropska liga i jos jedna titula, i onda se u novim kvalifikacijama desilo ovo...

Morao sam snimiti i poslati prijatelju s kojim svakodnevno diskutujem o nasim karijerama, igracima, razvoju i sl. Odlucio sam pokrenuti kanal na kojem bi izbaciovao slicne stvari, ko zeli neka podrzi. Mozda nekada budem imao vremena da pravim duze klipove. Za pocetak ovo, jako zanimljiva situacija i ponisten cist gol zbog "ofsajda". Da li ste imali slične situacije? Da li je u pitanju neki bag u igrici ili...? U pitanju je FM19.

Offline WeirdFranco

• Direktor
Reply #64 on: January 14, 2020, 18:24:44
Odlični rezultati. Mogao si ubaciti još koju fotku, da vidimo timove. A Maribor je fina ekipa, vodio sam je u 18-ci i imao sam solidne rezultate. A super je što si vratio Modriču tamo gdje i pripada :D

Offline WeirdFranco

• Direktor
Reply #65 on: January 14, 2020, 18:47:50

Evo malo i vijesti iz Izmira. Nisam odavno pisao, bilo je dosta ovih praznika, ali se igralo, sa Riverom i Norwichem, ali sam se vratio na ovu karijeru i stvari su išle kao po loju. Prva sezona i dominacija u drugoj ligi. Sasvim neočekivano sam izborio prvo mjesto i plasman u viši rank, sa veoma skromnim timom, ali se odmah u vratru bačn Burak Ince, o kojem sam već pisao. Velike stvari očekujem od njega.
Budžeti su mi bili skromni pa nisam nikog ni dovodio, a odlučio sam se za 4-2-3-1 formaciju koja se pokazala kao pun pogodak i svi su dali svoj maksimum.

Došla je druga sezona. Predsjednik kluba je otišao u penziju i na njegovo mjesto je došao njegov direktor i odmah je ukinuta zabrana dovođenja stranaca. Malo mi je laknulo, ali sam morao dovesti par. Najveće pojačanje je definitivno Passlack za kojeg sam se isprsio, ali u 4 rate haha. pojačao sam tim i nadao se teškoj borbi za opstanak, ali kako je vrijeme odmicalo, postajali smo sve jači i bolji (pobjega protiv Bešiktaša 5:1, 3:0 protiv Fenera itd). Burak Ince se pokazao kao najveće iznenađenje i proglašen je kao najbolji igrač lige, dok je Kubilay Kanatsizkus predvodio napad sa 35 golova u 42 utakmice (28 gola na 34 ligaške utakmice). Veliko iznenađenje je i Omer Beyaz koji je na kraju zacimentirao svoje mjesto u prvom timu, pa sam prodao Madindu uz fin profit, kao i golmana Sy-ja. Opet sam koristio 4-2-3-1 formaciju, sa malim doradama, povećao sam posjed lopte, prosječno je bio gotovo 60%.

Sad nam kreće nova sezona. Bilo je malo transfera, ali više pozajmica jer nemamo baš ogroman budžet (7M za transfere, 100k za plate), ali sam zadovoljan učinjenim. nisam mogao pronaći dobra krila pa sam prešao na 4-3-1-2, sličnu kao što Sarri koristi u Juventusu. Nadam se da će se pokazati dobro. Super je stvar što naspupamo u LŠ, što znači da će nam se kasica fino napuniti, a želim da skupim pare  da kupim i još dva turska wonderkida, Emre Demira i Berke Ozera, a nadam se i Naci Unuvara iz Ajaxa, koji ima i tursko i holandsko državljanstvo. Do sljedećg puta, čujemo se :D