Author Topic: Bosnia Update 2018  (Read 1336 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sloba®

• *
  • Steam: ComradeHaS
Bosnia Update 2018
« on: February 13, 2018, 23:19:14 »

Bosnia update / #FM18

Imam zadovoljstvo da vam predstavim ovogodišnji update za Football Manager 2018. Konačan broj izmjena u bazi jeste više od 7k. Nakon zimskog patcha ide još jedan update koji će ispraviti eventualne nedostatke u Bosanskoj bazi, a vi sve što primjetite prijavite u ovoj temi.

Sadržaj:

- Premijer liga BIH
- Prve lige BIH (2 grupe)
- Druge lige BIH (6 grupa)
- Kup BIH i RS
- Juniorski kupovi i lige
- Nagrade za PL i nacionalni kup (awards)
- Mediji

Za potrebe dodatka je u bazu dodato 35 klubova i svi imaju svoje stadione kao i tačne boje dresova. Broj klubova po ligama je dinamičan (osim u PL) čime se sprečava da se susreću klubovi iz FBIH i RS ali i takođe to znači da će broj klubova varira iz sezone u sezonu, a zavisno od potreba takmičenja. Znatno su sređene i reputacije klubova pa je sada to sve u realnim dimenzijama.

Preporuka:

Radi boljeg užitka u igri i našoj ligi preporučujem korišćenje sljedećeg grafičkog dodatka:

- FM Scout - Standard Logopack [LINK DO ORIGINALNE TEME]

Na žalost ove godine niko nije radio dresove za PL.

Zona za preuzimanje:

Slike iz igre: https://imgur.com/a/K11o6

Preuzmi dodatak (link u spojleru):

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
« Last Edit: February 13, 2018, 23:33:35 by Sloba »
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

The following users thanked this post: sasakajkut11, Plavac, irac, icho, interwal, rodrigo363, dimba

Offline sasakajkut11

• Mladi talenat
  • Trenutna igra: FK Celik
  • Formacija : 4-3-3
Re: Bosnia Update 2018
« Reply #1 on: February 15, 2018, 21:12:34 »
gdje je Matej Markovic GK Celika??
Limvo likČe do bagro

The following users thanked this post: Merim O'Karahmet

Offline rulehz

• Regen
  • Trenutna igra: Sarajevo
  • Formacija : 4-3-3
« Reply #2 on: February 16, 2018, 01:39:34 »
Velkoski treba dobro znati polu špica igrati, ivetić zadnjeg veznog.. adukora napravili kurcu ne valja..

Offline icho

• *
  • Trenutna igra: FK Sarajevo
  • Formacija : 4-4-2
  • Steam: icho35
« Reply #3 on: February 17, 2018, 00:14:44 »
Atributi i pozicije igrača su iz orginalnog FM-a koliko sam mogao da primjetim, što se mene tiče, mislim da su sasvim realne i u skladu sa ligom. Velkoski je po svojoj prirodnoj poziciji napadač i to je igrao zadnjih par sezona nakon što je otišao iz Sarajeva, a od Adukora ne možemo očekivati ništa više od onoga što je u FM-u ponuđeno jer su atributi raspoređeni onako kako je i u realnosti. Tako je i sa svim ostalim igračima. Grešaka uvijek ima, ali treba imati razumijevanja, nije toliko jednostavno pristupiti tačnim informacijama koje su vezane za igrače, a kamoli njihove ocjene i pozicije, obzirom da velika većina klubova nema ni svoj web-site, a kamoli nešto više. 
Budite zadovoljni ovim što je napravljeno i pripazite na izražavanje u budućnosti jer sumnjam da će takav rječnik bilo ko da trpi od admina. 
Naš je cijeli svijet u bordo obojen...

The following users thanked this post: Sloba®

Offline Немања Бабић

• *
  • Trenutna igra: Rio Ave
« Reply #4 on: February 17, 2018, 13:37:23 »
@rulehz lako je tako napisati kada se sve odradi.Zasto nisi pisao u zvanicnoj temi za research na vrijeme? Tema je konstantno otvorena,svi prijedlozi kao i ispravke greski su dobro dosle i sigurno da ce biti uvazene.Da si aktivan tamo kao i vecina ostalih koji se zale baza bi nam bila puno bolja ali ljudi zele sve na gotovo. Obilan je to posao,ne moze jedan covjek sve igrace detaljno odraditi,to je nemoguce.Ko prati serbian-fm zajednicu moze da vidi kako se kod njih radi research i koliko ljudi pored zvanicnih researcher-a je aktivno svake godine u sredjivanju baze.Kod nas je mizeran broj aktivnih,prijedloga za promjene ocjena kod nekih igraca gotovo i da nema i onda se poslije zalite...
« Last Edit: February 17, 2018, 13:38:16 by Немања Бабић »

The following users thanked this post: Sloba®, icho

Offline 1337

• Regen
« Reply #5 on: February 18, 2018, 10:51:05 »
Ne vidim neke promjene u odnosu na proslu verziju ja mislim od claassena,a tolik ose radilo

Offline Sloba®

• *
« Reply #6 on: February 18, 2018, 23:54:50 »
gdje je Matej Markovic GK Celika??

Njega nema u zvaničnoj bazi. Obavestio sam FF o tome po izlasku FM pa će valjda rešiti za zimski patch (kada izađe zimski patch sa učitanim dodatkom onda će biti i taj igrač, golman).

Velkoski treba dobro znati polu špica igrati, ivetić zadnjeg veznog.. adukora napravili kurcu ne valja..

Ne postoji polušpic na FM. To ti je sve ST dok Velkoski bar prema TM i ne igra na AMC tako da verujem da je FF te njegove pozicije sa TM prebacio i na FM.

Pa nije se puno radilo. Totalna nezainteresovanost BH igrača kojih je nikada manje spremno na forumsku aktivnost. Slabi su i Srbi kod sebe na forumu ali se tema za research redovno puni.

Da razjasnimo dve stvari:

1. Dodatak i research nisu isto. Kada pišete u temi za research onda pišete za research, a ne za dodatak. Mi u dodatku ništa nismo dirali jer očekujemo da zvanična baza bude jako dobro sređena. https://fmbosnia.net/index.php/board,596.0.html I nju ćemo pretežno i sređivati u budućnosti dok je cilj da se dodatak aktivira i igra. Ono što je neophodno jeste da ljudi budu uključeni u zvaničnu bazu i da zajedno napravimo odličnim po podacima prva dva ranga kao i da sredimo klubove u nižim ligama (sa podacima).

2. Nemanja je researcher za RS, ja za FBIH (govorim o drugom rangu takmičenja), a @football-freak za PL i ostalo. Mi imamo dosta posla manje ili više tokom cele godine samo što imamo jako malu podršku od ostalih i onda moramo da se oslanjamo na transfermarkt i malo informacija što dobijemo.

Ajde, nadam se da će biti veća uključenost ljudi kada krenemo sa pripremama za FM19 i zvaničnu bazu.
« Last Edit: February 18, 2018, 23:58:05 by Sloba »
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

The following users thanked this post: Plavac

Offline Manijak_87

• Mladi talenat
« Reply #7 on: February 20, 2018, 16:49:27 »
pa ti rece tamo negdje oktobra da će biti obvo najbolji patch do sad i da po prvi put u istoriji ce biti i omladinske lige BiH. A ovaj patch realno je slabiji i od onog clasena ili kako se zove. Ali hvala vam za patch kako god izdvojili ste svoje vrijeme da nam ga obezbjedite ;) i jos samo nesto ako nema ljudi za patch brate onda ukinite stranicu koji ce nam ako smo zadnja rupa na sviralu cak slovenci bolje to rade od nas tuga žešća ... i jos jedno hvala Sloba ;)

Offline Plavac

• Regen
  • Trenutna igra: Chelsea FC
  • Formacija : 4-2-3-1
« Reply #8 on: February 21, 2018, 01:59:28 »
Zelim samo da pohvalim veliki trud od strane ljudi,koji su uvijek spremni da daju svoj maksimum kako bi mi,koji dodjemo ovdje samo da skinemo patch za bosansku ligu (a neki i da daju uvijedljiv komentar) mogli jos uvijek da uzivamo u igranju omiljenje lige sa omiljenim klubom,iako nam to sport interactive jos uvijek nije omogucio. Svaka vam cast momci,radite sjajan posao,veliki respect za to!! :clap: :clap:

P.S. samo da prijavim,sam sam za sebe odradio transfere za bosansku premier ligu, pa ako zelis ti Sloba,ili neko od admina,mogu mu poslati file,da provjeri,pa mozda i da iskoristi za naredne patcheve ;)

Hvala vam jos jednom momci velikom trudu ;) Pozz
« Last Edit: February 21, 2018, 01:59:50 by Plavac »

The following users thanked this post: Sloba®

Offline Sloba®

• *
« Reply #9 on: February 22, 2018, 01:25:23 »
Kontaktiraću te čim izađe Winter Patch. Trebalo bi da radim transfere koji nisu ubačeni u bazu na 18.3 pošto Bosna kao i Srbija odnosno Hrvatska i ostale države imaju taj prelazni rok negde do polovine februara ili zavisi od države, a bazu zaključujemo 31-og čini mi se (januara).

#Manijak, ne znam za Slovence ali znam da su balkanski forumi uglavnom neaktivni ove godine bez obzira na veličinu ali nadam se da će biti bolje. Ubija volju sigurno većini kada svi ostali vise po fb grupama, a na žalost FMB je ostala i bez par članova koji nisu mogli ni da podrže novi FM.

The following users thanked this post: Plavac, rodrigo363

Offline Merim O'Karahmet

• Regen
« Reply #10 on: March 09, 2018, 20:53:35 »
Kad mozemo ocekivati update za 18.3 patch sa ovim zimskim transferima. :D

Offline Немања Бабић

• *
« Reply #11 on: March 14, 2018, 20:13:40 »
Slobo zanima me zasto klubovi poput Kozare,Tekstilca,Zvijezde 09 i sl. imaju status polu prefosionalnog kluba?

Offline Немања Бабић

• *
« Reply #12 on: March 19, 2018, 14:06:14 »
Evo ljudi ja sam odradio transfere za 18.3 update.
Svi transferi od Premijer Lige do Drugih Liga RS i FBiH su odradjeni. (mozda je slucajno izostao neki ali ja licno mislim da sam pokrio 99% transfera).
Igrace koji nisu bili u bazi nisam ni kreirao.
CA i PA nisam mjenjao nikome.

http://www.mediafire.com/file/5n7at82n3nsnz78/BiH+lige-transferi.fmf

Uzivajte

The following users thanked this post: irac, Merim O'Karahmet

Offline irac

• *
  • Formacija : 4-2-3-1
« Reply #13 on: March 19, 2018, 20:37:09 »
Svaka cast druze, hvala ti. :D
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Tekstopisac godine

The following users thanked this post: Немања Бабић