Author Topic: IDEMOOO LUDOOO, IDEMOOO JAKOOO  (Read 462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KAMIKAZA

• Regen
IDEMOOO LUDOOO, IDEMOOO JAKOOO
« on: December 04, 2017, 00:25:04 »
FM: 2018

Aktivne lige: šest zemalja sa po dvije aktivne lige (Italija, Engleska, Njemačka, Španija, Francuska i Luksemburg)

Dodaci (skinuti sa stranice FM Scout):
- 2018-standard-logopack
- fm18-real-names-fix
- trophies
- Luxembourg 3tier

Igračka karijera: Semi-Professional

Licenca: National A

ODKUD JA U LUKSEMBURGU?

Mjesec dana nakon završetka fudbalske karijere, koja je bila prožeta dugotrajnim povredama i igranjem po 2 i 3 ligama ovog našeg brdovitog Balkana, dobio sam poziv od prijatelja koji je davno otišao u Luksemburg da igra fudbal.

PRIJATELJ:Halooo Kami, šta ima prijatelju?

JA: Pa kako je Luksemburžanine, jesi živ?

PRIJATELJ: Ma evo radi se, znaš kako je ovdje na zapadu... nije ovo Bosna pa da se možeš zajebavati po čitav dan, nego vidi zovem te zbog jednog posla...ti si ono polagao za neke licence jel?

JA: Da, imam National A licencu

PRIJATELJ:: E super, vidi ovde kod mene ima jedan amaterski tim kojem treba menadžer. Pitali su mene da li znam nekoga i ja sam se sjetio tebe. Ono nahvalio sam te maksimalno i rekao sam da već imaš nekog iskustva, da si vodio mladi tim jednog našeg poznatog kluba u Bosni...

JA: Šta sam ba vodio???

PRIJATELJ: Ama znam da nisi ali morao sam malo da slažem, pa jebo ga ti ovdje je sve na preporuku moram malo da ti uljepšam CV. Jesu oni teški amateri i veze nemaju sa fudbalom  ali neće ni oni nekog diletanta.

JA: Hehehe  ok ... i?

PRIJATELJ: Pa ništa, ako dođeš u narednih 10 dana ovdje, posao je tvoj.

JA: Kakave su pare?

PRIJATELJ: Pa vidi ovo je amaterizam, što znači da su svi od igrača do uprave zaposleni tj. imaju svoje svakodnevne poslove od kojih žive. Ti, ukoliko se odlučiš da dođeš ovdje, također će se morati zaposliti ali nemoj da brineš o tome... ja sam ti već sredio da radiš kod jednog našeg bosanac koji drži mesaru. Imaćeš besplatan smještaj...u mesari ćeš raditi svega četiri sata dnevno, a ostatak dana bavi se fudbalom. Nisu neke velike pare ali ti obećavam da nečeš biti ni gladan ni žedan.

JA: Aaaa pa gdje u mesaru jebote...

PRIJATELJ: Što ba? Pa nisu njihove mesare ko naše. Ovdje kad uđeš u mesaru ko da si ušao u biblioteku hahahah

JA: Hahah ali brate mesara...

PRIJATELJ: Nego šta kažeš na ovo? Dolaziš ili ne dolaziš?

JA: Ma dolazim ko mu j... m...., oduvijek sam želio biti mesar hahahaha

I tako... u svijet menadžerstva sam ušao kao MESAR.
« Last Edit: December 04, 2017, 10:45:16 by KAMIKAZA »

The following users thanked this post: Sloba®

Offline KAMIKAZA

• Regen
Re: IDEMOOO LUDOOO, IDEMOOO JAKOOO
« Reply #1 on: December 04, 2017, 00:31:00 »
SEZONA 2017/2018

Postao sam menadžer tima Sportif Grevenmacher koji se takmiči u drugoj ligi Luksemburga. Mrtvi amaterizam gdje je novac misaona imenica i sve se svodi na dogovor.

Ovako izgleda moj ugovor...nema ništa hahah

Kada vodite amaterski tim to znaci da ni jedan igrač nije ugovorm vezan za klub i u svakom momentu može otići iz kluba. Ja se jadan slomio na početku da napravim tim i sve posložio kad odjednom počeše da odlaze iz tima u druge klubove i što je najgore vi tu ama baš ništa ne možete da uradite. Onda šta ću zarovim se i ja kod slabijih timova i njima otimaj igrače i tako čitavu sezonu. Tim koji je počeo prvenstvo i tim koji je završio nemaj veze jedno sa drugim. Od prvih 11 koji su počeli sezonu samo su dva igrača ostala dok sam ostale morao da mijenjam tj. uzeli su ih  :lol:

Pored amaterskih klubova u Luksemburgu imate i poluprofesionalne klubove koji su ustvari pravi klubovi gdje su igrači pod ugovorima, tako da ste sigurni da će te igrača imati bar jednu punu sezonu.

Ali bez obzira na sve to, to me nije spriječilo da napravim, ne dobar, nego odličan rezultat sa klubom. Osvojio sam prvenstvo u velikom stilu sa samo jednim porazom. 

Taktika jednostavna bez puno komplikacija sa veoma efektnim krilima i jakom sredinom.

Nenormalno puno transfera ali sam jednostavno bio prinuđen da puno mijenjam ali na moju sreću to se nije odrazilo na rezultat.

Do slijedeće sezone pozzzzzz.....
« Last Edit: December 04, 2017, 10:38:22 by KAMIKAZA »

Offline KAMIKAZA

• Regen
« Reply #2 on: December 07, 2017, 19:19:50 »
SEZONA 2018/2019

Nakon velikog uspjeha sa Grevenmacherom donio sam jednu odluku koja je šokirala sve u klubu i oko kluba...dao sam otkaz. Nije to bilo ništa naglo niti nepromišljeno, već upravo dosta promišljeno i na duge staze isplativo. Otišao sam iz amaterske ekipi i dobio novi posao u poluprofesionalnom klubu  koji je upravo ispao iz prve lige. Ponovo me čekala borba u drugoj ligi, ali ovaj put znao sam da mogu da napravim dobru ekipu pošto sam sad bio u stanju da igračima ponudim profesionalne ugovore bar na godinu dana i tako ih „dugoročno“ vežem za klub.

Niko više neće krasti moje igrače  :P. Moj novi klub zove se VICTORIA ROSPORT.

Od samog početka sezone krenuli smo jako i dali svima doznanja da snama nema zajebancije i jedino što nas zanima je promocija u prvu ligu. Od prvog kola zasjeli smo na vrh tabele i tu ostali do samog kraja. Ni u jednom momentu prvo mjesto nije bilo upitno.

Pored dobrih igara u prvenstvu odlično smo igrali i u kupu Luksemburga. Redom su padali prvoligaši da bi sve kulminiralo pobjedom u finalu protiv jedne od najjače (ako ne i najjače) ekipe u Luksemburgu  DUDELANGE.

Pobjedom u kupu, osigurao sam sebi prvo kolo Evropske lige  :aleale:

Druga sezona i već dupla kruna i plus sljedeće sezone igram Evropsku Ligu...život u Luksemburgu je za sada ko iz snova.

Napokon sam uspio da kupim igrača ali se on nakon 3 kola povrijedi na 14 mjeseci...ali dobro nije da nismo mogli bez njega...

Taktika ista, nije bilo potrebe da je mijenjam.

Do slijedeće sezone pozzzzzz....

Offline KAMIKAZA

• Regen
« Reply #3 on: December 09, 2017, 17:31:06 »
SEZONA 2019/2020

Napokon smo tu, među najboljima. Uprava je za ovu sezonu postavila cilj, a to je sredina tabela, međutim meni je najvažnije bilo da u svojoj prvoj sezoni među najjačima u ligi ne ispadnem. Znao sam da imam solidan tim i uz par pojačanja ne bi trebao biti problem da ispunim, kako svoja tako i od uprave očekivanja.

Sezona je krenula sa porazom i to teškim od 3:0 i moram priznati da sam se malo zabrinuo, međutim ispostavilo se da je to bio samo trenutak slabosti i nakon toga krenuli smo u pobjednički niz da bi na kraju završili sezonu sa samo četiri poraza. Na kraju smo završili na odličnom trećem mjestu i tako se kvalifikovali za Evropsku Ligu (drugu sezonu za redom).

Što se tiče Evropske Lige ispali smo nesrećno odmah u prvom kolu od kluba PARTIZANI TIRANA. U prvoj utakmici izgubili smo sa 2:0, dok smo u uzvratnoj vodili 3:0 sve do 92 minute kada primamo gol. Zaradilo se para pa smo iz minusa, koji nas je pratio prošlu sezonu, došli u fini plus i napokon je uprava bila u stanju da mi plati polaganje kontinentalne C i B licence.

Također i ova sezona nije prošla bez trofeja, osvojili smo superkup protiv DUDELANGE.

U ovoj sezoni sam odlučio dati priliku mladim igračima, a u pitanju su: Nenna (napadač) završio kao prvi strijelac lige, Marques (vezni) mladi reprzentativac Luksemburga i Feites (odbrambeni). Sva trojica su opravdala moje povjerenje. Još jedna pozitivna stvar je ta da je golma Heil postao reprezentativac Luksemburga.

Najvažnije pojačanje je Ryan Klapp na mjestu ofanzivnog veznog. Odlično je odigrao sezonu i bio jedan od najvažnijih igrača u timu.

Do slijedeće sezone pozzzz....

Offline KAMIKAZA

• Regen
« Reply #4 on: December 11, 2017, 19:33:26 »
SEZONA 2020/2021

Nakon završetka prošlogodišnje seozne klub DUDELANGE je ostao bez menadžera i kroz novine se provuklo da uprava kluba mene vidi kao njegovu zamjenu. Naravno, meni nije trebalo dva puta reći i odmah sam aplicirao za posao. Nakon obavljenog razgovora dobio sam posao i postao menadžer najtrofejnijeg kluba u državi DUDELANGE. Ovo vam je kao kad bi npr. u Španiji dobio posao u Realu ili Barceloni.

Ovdje se podrazumijevalo da moram da osvojim prvensto i to je bio moj glavni cilj. Igrali smo i kvalifikacije za Ligu prvaka i tako smo u prvom kolu bez nekih velikih problema izbacili Maribor, dok smo u drugom kolu naletili na LEGIJU iz Varšave koja nas je lako pomela.

Ispadanjem iz Lige prvaka automatski smo upali u treće kvalifikacijsko kolo za Evropsku ligu. Tu smo lako pobijedili VIDEOTON , a u četvrtom (i zadnjem kolu) na iznenađenje svih izbacili smo DINAMO iz Zagreba i tako se kvalifikovali u grupnu fazu Evropske lige.  Samim ulaskom u grupnu fazu dobili smo 2,6 miliona tako da je u klubu bio praznik.

U grupi smo odigrali više nego odlično sa jednom pobjedom, dva remija i tri poraza.

Dobre igre u Evropi mogle su nas koštati gubitkom prvenstva. Igrači nisu bili navikli na ovaj tempo (jer su poluprofesionalci) i jednostavno u jednom trenutku totalno nam je forma pala. Kada sam vidio da je vrag odnjeo šalu, odlučio sam da mi u Evropi igra rezevni tim, a da glavnih 11 bude fokusirano samo na prvenstvo. Na kraju je sve došlo na svoje mjesto i uz malo sreće osvojili smo prvenstvo.

Osvojio sam još i superkup, položio za A licencu, a klub je na kraju sezone oldučio (s obzirom da smo zaradili više od 6 miliona) da u potpunosti postane profesionalan klub.

Do slijedeće sezone pozzzz....
« Last Edit: December 11, 2017, 19:37:06 by KAMIKAZA »

Offline Sloba®

• *
  • Steam: ComradeHaS
« Reply #5 on: December 11, 2017, 23:08:05 »
Simpatično igraš. Čestitke za titulu i dobar učinak u Evropi. ;)
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

The following users thanked this post: KAMIKAZA

Offline KAMIKAZA

• Regen
« Reply #6 on: December 16, 2017, 14:36:49 »
SEZONA 2021/2022

Nakon četiri sezone skupljanja iskustva po amaterskim i poluprofesionalnim klubovima u Luksemburgu i nakon što sam osvojio sve što se može osvojiti na tom nivou, napokon sam dobio priliku da vodim pravi profesionalni klub. Na kraju prošle sezone aplicirao sam u nekoliko klubova i bio na nekoliko razgovora, a klub koji je prepoznao moje kvalitete i dao mi priliku da napredujem je.............NOTTINGHAM FOREST.

U zadnje četiri sezone, njihov najbolji rezultat je bio 16 mjesto u Championshipu, tako da je uslov uprave za ovu sezonu bio da se izbjegne ispadanje.

Pripremne utakmice  kao i početak sezone igrali smo u formaciji 442, međutim to na terenu nije izgledalo fino, nekako je izgledalo to tromo i bez ikakve ideje. Nakon sedam kola odlučio sam da promjenim taktiku i iz 442 prešli smo na 4312 i razlika se odmah primijetila. Počeli smo da igramo mnogo bolje, smanjio se broj golova koje primamo, a napad je postao efikasniji.

Moj cilj je bio 45 bodova jer sam tada znao da smo sigurni što se tiče ispadnja. Međutim krenuli smo tako dobro da igramo da smo već na polusezoni bili među timovima koji se bore za play off. Tada se dešava nešto gdje je malo falilo da dam otkaz. Igrača Dominic Salankea, kojeg sam doveo za džabaluka, uprava je odlučila da proda  jer je ponuda bila predobra za njihove uslove. Prodali su ga bukvalno zadnji dan, zadnji sat prelaznog roka i ja nisam imao mogućnost dovesti adekvatnu zamjenu.Prodati jednog od najvažnijih igrača suparničkom timu i to kada smo u poziciji da se čak borimo za prvo mjesto je ludost. Toliko sam bio ljut i bijesan da sam odmah otišao da vidim šta se nudi od poslova i čak aplicirao za Atalantu, ali na moju sreću oni su već otpočeli razgovore sa menadžerima i nisu moju pijavu uzeli u obzir.

Nekako sam se smirio i krenuo u nastavak sezone. Rezervni napadači Vellios i pogotovo mladi Appiah su odlično zamijenili Solankea tako da na kraju ne da nismo završili u play off-u, nego smo kao drugi izborili direktni plasman u Premier ligu.

Sijedeće sezone biću dio najjače lige na svijetu.  :oleole:

Taktika 4321 pokazala se kao odlična.

Prezadovoljan sam transferima. I dalje sam ljut na upravu što su prodali Solankea. Mlad i perspektivan i još ga dobijemo za džaba i oni ga prodaše.

Nakon ogromnog uspjeha, izbor za menadžera godine je sasvim logičan.

Do slijedeće sezone pozdrav......
« Last Edit: December 16, 2017, 14:37:13 by KAMIKAZA »

The following users thanked this post: Riissttaa