Author Topic: Diskusija o Football Manager 2018  (Read 6343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The Special One

• *
    • FMBosnia
Diskusija o Football Manager 2018
« on: June 22, 2017, 01:28:03 »
Neki će reći da je još uvijek rano ali FM18 je itekako nam blizak svakog dana. Pretpostavka je da će FM18 izaći 3. novembra ali to su smo neka nagađa. Prve najave bi mogle da se pojave već i kroz tri mjeseca, a za to vrijeme na različitim blogovima postoji dosta diskusije i predloga, a na zvaničnom SI forumu i mnoštvo ideja šta bi bilo dobro da se doda (iako se lično sa većinom predloga i ne slažem).

Šta bi vi voleli da se nađe od novina na FM18?
Da li ste već isplanirali sa kim bi mogli da počnete vašu prvu karijeru?
Koju ocjenu po vama zaslužuje FM17?
« Last Edit: October 28, 2017, 21:17:15 by The Special One »

Offline Sloba

• U rotaciji
Re: #FM18 / Diskusija, najave...
« Reply #1 on: June 22, 2017, 01:40:21 »
Da se prvi upišem...

Krenuću od aktuelne verzije. Po meni ocena 8/10 što je daleko više nego raniji menadžeri (opet ponavljam po meni). Menadžer nije uopšte loš bio ali ima tako tih sitnica koje treba ispravljati što pre.

Imam dosta ideja, a izneću neke. Recimo smara kada neko kaže da bi voleo Chairman mode ali ja imam drugačiji predlog! Voleo bih da vidim mogućnost kretanja kao pomoćnik, da se ne vrti sve oko glavnog trenera. Mnogi se čude kako SI ovu opciju još nije uveo pošto je daleko bliža menadžeru nego što ljudi predlažu razne Chairman modove. Trebalo bi i editor poboljšati. Trenutni je dosta bagovit. Očekujem veće promene u ME (zato što na period od 4/5 godina tako rade za sve igrice proizvođači). Bilo bi dobro da dodaju još neku ligu, recimo Kiparsku ili Nemačku 4. ligu. Možda da dodaju i/ili neku ligu van Evrope. Takođe bih voleo da se ide u korak sa vremenom u kom se nalazimo pa da dodaju i ženske lige, reprezentacije... To su mi onako neke ideje na prvi pgled i da... red je da se konačno malo osvrnu na treninge i taktike. Mora to modernije.

Što se tiče prve karijere, naravno... (@JustDax): "Lepo je danas živeti u Šapcu i biti Šaner, navijati za Mačvu jer ona igra kao slavna Roma, kao Real ili Barselona". :oleole:

To će biti samo početna stanica. :kafa:
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #2 on: June 28, 2017, 15:03:34 »
I ja ću dati ocjenu 8, i stvarno sam zadovoljan, a evo nekoliko stvari koje bi možda mogli promijeniti ili uvesti.

Kao npr. mogućnost češćeg razgovora sa predsjednikom kluba o raznim stvarima, Da možeš mijenjati imidž trenera u karijeri, kao i to da se i imidž regena mijenja tokom karijere.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Utakmica mjeseca , 2x Urednik godine

The following users thanked this post: The Special One

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #3 on: July 04, 2017, 21:21:38 »
Ja sam već zacrtao da će mi neke od prvih karijera sigurno biti sa Milanom, Evertonom i RB Leipzigom. :D

Offline JOPA

• Mladi talenat
« Reply #4 on: July 05, 2017, 20:15:16 »
Bit ce to definitivno zanimljive karijere obzirom da su doveli dobre i zanimljive igrace :)
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Vantimski član

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #5 on: July 06, 2017, 16:34:37 »
Planiram i ja u kasnijim fazama igru sa jačim ekipama. :D

Ali ne tipa Real, United... više mislim na jače lige. Recimo zbog FIFE jako volim Herthu.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #6 on: July 10, 2017, 08:14:14 »
Sinoć sam nešto razmišljao i bilo bi super kad bi u 18-ci bilo moguće da klub koji vodiš prave svoje franšize, nešto kao što Red Bull radi.

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #7 on: July 10, 2017, 08:54:53 »
Možeš malo više da objasniš? Na koji način tačno? To bi trebalo da zavisi od vlasnika, zar ne?

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #8 on: July 10, 2017, 11:34:59 »
Pa da pokušaš vlasnika nagovoriti da otvori franšizu negdje i da to bude novi nivo saradnje.

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #9 on: July 10, 2017, 12:02:28 »
To je zapravo dobra ideja ali mislim da će je teško impletirati u igru (bar za naredni serijal).

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #10 on: July 10, 2017, 16:29:17 »
To se i ja slažem, ali bilo bi dobro ubaciti to pošto se sve više klubova okreće tome. Eto npr. Red Bull je stvorio nekoliko klubova, a sve se više priča da će i u Engleskoj otvarati, tj. da će preuzimati Charlton možda. Onda City isto otvara, Fluminense je u Slovačkoj otvorio, ...

Offline JOPA

• Mladi talenat
« Reply #11 on: July 13, 2017, 13:54:48 »
Bit ce strasan Everton na 2018  :beer:
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Vantimski član

The following users thanked this post: Sloba

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #12 on: July 13, 2017, 22:55:41 »
Bukvalno. :D

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #13 on: July 18, 2017, 17:52:12 »
Može ovo i ovde...

Čini se da bi mogli da imamo licenciranu reprezentaciju kao i nešto grafičke pratnje kada je u pitanju Bundesliga.

Bundesliga International, the company that markets the licensing rights for the interactive entertainment products of the Bundesliga and 2. Bundesliga, is renewing its successful partnership with Electronic Arts. In addition, Sega and Konami have also become partners for the first time, securing themselves comprehensive rights packages.

A partner of the Bundesliga since 1998, Electronic Arts has acquired the rights to license match simulation products for the four seasons from 2018/19 through 2021/22. Consequently, the match simulation will remain exclusively in its hands. Electronic Arts’ rights will also cover e-sports, allowing the company to continue offering national and international games competitions such as the official TAG Heuer Virtual Bundesliga and FIFA Ultimate Team. Electronic Arts has also secured itself a non-exclusive rights package to develop soccer manager simulations in all languages and to market them globally.

Konami and Sega, two Japanese firms with a long history in the entertainment products industry, have acquired similar non-exclusive rights packages, but which are restricted to a single manager simulation each. Konami has enjoyed many years of success with manager simulations, especially in Asia. Sega’s Football Manager product is a classical soccer manager simulation with extreme game depth that is marketed mainly in Central Europe.

“Match and manager simulations are especially important to us because they help make the Bundesliga even more popular around the world – especially among the target group of young people who are passionate about soccer. That is why we are particularly pleased to be able to continue our successful partnership with Electronic Arts and its world-leading FIFA product. We have also been able to win over Konami and Sega, two providers that will also help us achieve our goal,” says Jörg Daubitzer, CEO of Bundesliga International.

All licenses apply worldwide and for marketing in any language. What is more, with new technologies and platforms emerging and conventional ones being integrated all the time, Bundesliga International has designed its packages to be technology-neutral for the first time.

The rights were awarded in an open, transparent and non-discriminatory bidding process. All parties have agreed not to disclose the licensing fees.

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #14 on: July 19, 2017, 22:27:13 »
https://www.instagram.com/p/BRLXW4ggC7G/?taken-by=footballmanager

Ovo je inače objavljeno još u martu (ne pratim ih ja na instagramu). Čini se da će više animacija postojati u igri (na primer igrači koji podižu trofej ili nešto slično).