Author Topic: Kako razvijate mlade igrače?  (Read 726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The Special One

• *
    • FMBosnia
Kako razvijate mlade igrače?
« on: December 12, 2016, 11:58:10 »
Evo jedna zanimljiva tema...

Zanima me kada je razvoj mladih igrača u pitanju na koji način vi postižete njihov razvoj?

Da li je to davanje više prilike u kup utakmicama?
Da li češće razgovarate sa igračima?
Da li postepeno u generalnom obliku povećavate minutažu?

I za kraj, ali ne i najmanje bitno jeste koliko se fokusirate na razvoj mladih igrača?

Ja recimo volim da imam izbalansiranu ekipu od iskusnijih igrača, igrača u najboljim godinama i mladih igrača, a mladim talentima uvek pružim šansu zavisno od ekipe koju predvodim i mogućnosti koje mi se pruže.

Više volim da razvijam mlade igrače iz svoje škole nego da dovodim sa strane, ali i to ponekada radim.

Kakvi ste vi po ovom pitanju?

Offline Casillas

• *
Re: Kako razvijate mlade igrače?
« Reply #1 on: December 12, 2016, 12:25:26 »
Fokusiran sam na mlade igrače i volim ih razvijat. Kupim ove mlade talente od 16-17 godina za male pare pa ih razvijam. Do 18. godine su mi u youth timu, a onda idu jednu sezonu na posudbu u nekog prvoligaša iz moje lige.

Nakon toga ih promoviram u prvi tim, uvodim s klupe, a u manjim utakmicama igraju od prve, pogotovo kad igram doma. Uz tom im obavezno dodjelim tutora.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , 1x Utakmica mjeseca

The following users thanked this post: The Special One

Offline Riissttaa

• *
    • BrotherHood Community
« Reply #2 on: December 12, 2016, 12:56:09 »
Na posudbe do 22, 23. godine, a onda mogu u prvi tim ili na prodaju, zavisi kako se razviju.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x BHTelecom Premijer liga , 1x Premier League Cup 1x N. A. Challenge , 1x Gol mjeseca

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #3 on: December 12, 2016, 13:53:11 »
Ja dosta igrača uvedem odmah u prvi tim čim napune 16-17 godina, ako budu baš dobri potencijali i često ih uvodim kao izmjene ili koristim u slabijim utakmicama. Naravno, tu su i brojne pozajmice sve dok ne odlučim da li je igrač spreman da uđe u prvi tim, sve zavisno od kluba.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Utakmica mjeseca , 1x Urednik godine

Offline wmfan

• *
« Reply #4 on: December 12, 2016, 14:20:12 »
Prije svega ne volim velike rostere tako da mi ekipa najčešće ima 20 + 2 ili 3 mlada igrača jer na taj način mogu garantovati svima solidnu minutažu. Oni koji u toku sezone ne dobiju cca 20 utakmica su višak i nema ih potrebe zadržavati u timu. Obično na njihovo mjesto dolazi neko ekstra pojačanje koje diže kvalitet na datoj poziciji ili mladi igrač koji dobija tih dvadesetak utakmica.

Igrač ako do 21., 22. godine nije zadovoljio i/ili pokazao naznake drastičnog napretka znači da neće nikad i nema se potrebe zadržavati više u timu i zauzimati mjesto, ide na transfer listu.

Obično sa 17, 18 godina uočim igrače od kojih bi moglo nešto biti, ne volim dovoditi pojačanja ove dobi osim ako nisam u nekom razvojnom klubu i tražim im posudbe gdje će imati zagarantovanu minužau (key player ili first team player) tu sezonu ili dvije. Nakon toga se priključuju prvom timu, dobijaju tutora i intenzivan trening za poziciju gdje ih vidim u budućnosti. Još dvije sezone za napredak i onda ili ostaju kao dio rostera ili se prodaju.

Po meni je jako teško razviti ključnog igrača za neki klub koji se bori za trofej iz svoje škole, ali se uz malo truda mogu dobiti solidni igrači za rotaciju.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Taktičar godine

Offline cekan

• *
« Reply #5 on: April 08, 2017, 19:47:59 »
Sta mislite sta je bolje za za razvoj mladog igraca:
- da bude u klubu igra za drugi tim i dobije po neki minut u prvom (kada je vec razvijena infrastruktura, dobri treneri su tu i recimo ima tutora)
- da ode u manji klub gde ce da bude prvotimac cele sezone

Ja se uglavnom odlucujem da ga ostavim u klubu.
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x EuroLeague , 1x Ekipno takmičenje , 1x Utakmica mjeseca

Offline Riissttaa

• *
    • BrotherHood Community
« Reply #6 on: April 08, 2017, 20:58:51 »
Uvijek biram posudbe uz onu opciju "first team" ili "key player" zaključanu, tako da igra što češće. Također biram da ga pošaljem u klub koji ima dobar training facilities.
« Last Edit: April 08, 2017, 20:59:19 by Riissttaa »
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x BHTelecom Premijer liga , 1x Premier League Cup 1x N. A. Challenge , 1x Gol mjeseca

Offline Sloba

• U rotaciji
« Reply #7 on: April 08, 2017, 22:25:54 »
Dok ne napuni bar 18 godina uglavnom igra za moje mlađe kategorije i u ligi rezervi. Kasnije ga šaljem sezonu ili malo više na pozajmice. Gledam da klub bude što kvalitetniji iz lige slabije od moje ali da je kvalitetna. Nekada izaberem da provede sezonu u nižoj ligi moje države pa onda u neki jači klub, a opet slabiji od mog na pozajmicu. To naravno o igračima koji nisu dovoljno razvijeni. Ako se pojavi neki već sada odličan onda nema svrhe da ga šaljem po pozajmicama već ga guram u moj prvi tim i dajem mu minutažu. ;)
  • Osvojene nagrade na forumu: 1x Mjesečni kup , UEFA Euro 2016 , FIFA Confederations Cup , 1x Gol mjeseca , 1x Utakmica mjeseca , 1x Regen mjeseca , 2x Monthly Offline Competitions , 1x FMBosnia Offline Championship , 1x Researcher godine

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #8 on: April 29, 2017, 01:58:17 »
Kod mene dosta mladih igrača dobija priliku odmah čim dođu u klub. Ali dosta tog i zavisi od kluba koji vodim. Kad igrač ide na pozajmicu, obavezno mora biti u prvom timu ili ključni igrač, da bi se što bolje razvio.

Offline visoki

• Regen
« Reply #9 on: April 29, 2017, 10:38:59 »
Također, dobro je kad posudite igraca da je posuden u ligu koja je u vasem saveu playable tako da igra stvarne utakmice ;) 

Offline The Special One

• *
    • FMBosnia
« Reply #10 on: May 01, 2017, 14:43:41 »
Ja to uvijek takođe preferiram. Znači igrači na pozajmice mi idu samo u aktivne države. ;)

Offline WeirdFranco

• *
« Reply #11 on: May 13, 2017, 01:30:04 »
I ja se sa ovim slažem. Najčešće igrače ostavljam u svojim državama da igraju, u malo slabijim klubovima u prvoj diviziji ili možda u drugoj, da se priviknu.