Good afternoon, Guest
  • 2632
  • 3

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

on: March 25, 2016, 02:54:01
  • Position: Team RSC
  • Country: cs

YUGOSLAVIA 2016 EDITOR DATA FILE

Trenutno nisam imao previše vremena da se fokusiram na ligu kao što je regionalna liga u basketu ili rukometu, vaterpolu... u stvarnosti ali biće i to uskoro. Najviše je pitanja bilo oko Bosansko-Hercegovačkih liga i ovakve verzije Jugoslavije pa sam izašao u susret i odradio i ove godine.

SPISAK LIGA:

Prva Savezna liga Jugoslavije (18 klubova)
Druga Savezna liga Jugoslavije (22 kluba)
Treća Savezna liga Jugoslavije (22 kluba)
Četvrta Savezna liga Jugoslavije (22 kluba)
Republičke lige (6 grupa po 16 ekipa)
Regionalne lige (12 grupa po 12 ekipa)

SPISAK KUPOVA:

Kup Jugoslavije (učestvuju svi klubovi iz prve tri lige i dve ekipe iz četvrte lige)
Super kup Jugoslavije
Republički kupovi (ukupno 6)

* Svi trofeji koji su u editoru bili dodeljeni 1. HSK prebacio sam u vlasništvo Dinama.
* Republičke lige i kupove vodim kao nacionalne i upisao sam celu istoriju za svaku državu pojedinačno.
* Dodata pravila u svaku ligu zasebno... što je niži rang to su strožija pravila. Cilj je razvoj fudbala/nogometa.
* Klubovi sa Kosova (Albanski) se takmiče u srpskom delu ali igraju republički kup sa Makedoncima pošto tamo već ima dosta albanskih ekipa. Po defaultu ti se klubovi nalaze u Albanskoj strukturi na FM Editoru pa pošto imaju urađene dresove i neki čak i stadione itd. imao sam minimalan posao. Regionalnu ligu - Kosovo i Metohija čini 12 ekipa (3 srpske i 9 albanskih, toliko je bilo u editoru). Jedine promene koje sam izvršio jesu promena imena Crvene zvezde iz Gnjilana u KF Gjilan (tako se sada zove klub) i aktiviranje Prištine. Sve ostalo je tako kako i jeste.
* Iako nisam pravio neke promene u budžetu i reputacijama, zabeležno je u tri sezone simuliranja nekoliko privatizacija: Istra, Slavija Pleternica (Švajcarci i Amerikanci kupili klubove)
* Jugoslaviju sam napravio sa još aktivnim ostalim državama. Najbolji klubovi iz 6 država čine ovu novu ligu i novu državu i zasebno se takmiče od ostatka u državam što je svedeno na amaterski nivo.
* Odrađene novčane nagrade, TV prava i slično. Nije se preteralo jer nema svrhe to raditi, gubi igra na draži..

POZNATI BAGOVI

- Postoji bag već dve verzije da YU, Sovjetska i slične nacionalnosti ne mogu da se izaberu pa to nije do mene.
- Iako su određene granice i urađene regionalne postavke ima minimalnog mešanja u nižim ligama.
- Prema utvrđenom rejtingu (u nastavku uvodnog posta više o tome) izabrao sam klubove prve sezone za Evropu, druge sezone najbolja 4 idu u grupnu fazu LŠ, jedan u kvalifikacije a osvajač kupa u kvalifikacije za EL dok od treće sve funkcioniše normalno... jedan klub ide u kvalifikacije za LŠ dok ostali u kval. za LE (2 + osvajač kupa). Na ovakav bag nisam mogao uticati a nije ni strašno.

UBACIVANJE KLUBOVA U LIGE, RASPODELA MESTA PO LIGAMA, RAZVIJEN SISTEM BODOVANJA..

Pri sastavljanju liga vodio sam računa o svemu pa se nadam da će svima odgovarati. Razvio sam lični sistem bodovanja i po tome sam selektirao klubove za prvu ligu, za popunu druge lige i za izlazak u Evropu na startu. Ko ne veruje može slobodno da primeni isti sistem... i dobiće iste rezultate. Jedini izuzetak sam napravio u slučaju Rudara (Plj) i Čelika (N) gde sam Rudar stavio u drugu ligu a Čelik u treću iako je trebalo obrnuto. Razlog je realna situacija u kojoj se Čelik nalazi u stvarnosti.

Moj rejting

Za Evropu sam uzeo kao merodavno učešće u sezonama 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014. Za ligu i nacionalne kupove sam računao sezone 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015. Super kupove nemaju svi pa nisam to računao.

Izlazak u Evropu - 1 bod
Igranje grupne faze - 2 boda
Nokaut faza bilo kog evropskog takmičenja - 3 boda

Prvo mesto u ligi - 3 boda
Drugo mesto u ligi - 2 boda
Treće mesto u ligi - 1 bod

Osvajanje kupa - 1 bod

Za popunu druge lige kod nekih država uzimao sam na primer period od dve sezone pošto se radi o slabijim ekipama i pozicije npr. od 5 do 11 mesta i dodeljivao isto bodove. Mislim da je tako bilo najpravednije. Kasnije sam ubacivao po rangu u kojem se nalaze i na kraju po ranijim zaslugama ili stabilnosti kluba u okvirima niže lige.

Izlazak u Evropu prve sezone

Krajnjim rejtingom je utvrđeno da je u periodu koji sam naveo Maribor najbolji klub na ovim prostorima ispred Dinama za jedan bod pa potom slede Partizan i Rijeka (Rijeka je izjednačena sa Sarajevom i Sutjeskom ali zbog rezultata u Evropi prednost sam dao Rijeci. 

REPREZENTACIJA

Svi igrači sa primarnim nacionalnostima svih šest država su prebačeni u nacionalnost "Jugoslavija". Za selektora sam postavio Slavena Bilića koji je po meni najbolji trener u regionu (bez da se iko uvredi).

* Mlada i juniorska reprezentacija učestvuju na svim takmičenjima pod okriljem UEFA i FIFA.
* Kod mene u testiranju Jugoslavija je osvojila SP do 20 godina 2017.
* Igraju na UEFA Euro 2016.
* Ne učestvuju u kvalifikacijama za SP 2018 (sastavi grupa već unapred određeni).
* Igraju UEFA ligu nacija koja startuje ako se ne varam 2018.
* Da ne bude zabune više neće postojati kval. za UEFA Euro već se na to takmičenje ide preko UEFA lige nacija za Euro ima samo dodatni plej-of. Kvalifikacije ne postoje u trenutnom obliku. Nemam informacije da li je tako i u stvarnosti pošto ipak radi taj plej-of.
* Kvalifikacije (Evropske) za SP ne postoje uopšte ali Jugoslavija učestvuje redovno Prvenstvima Sveta.

Lepo su podešene i sudije u vezi saveznih liga, dodatak je testiran naravno i funkcioniše bez ikakvog pucanja. Podešene su i regionalne postavke čak i granice ali nekada je mešanje timova pod moranjem ako nema gde da ga smesti. SS možete pogledati OVDE. Fokus je bio na reprezentaciji i prve dve savezne lige.

Dodatak smestiti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2016/editor data

« Last Edit: March 28, 2016, 22:33:27 by The Special One »

on: April 19, 2017, 17:50:18
Jel radi ovo?

on: April 19, 2017, 17:51:37
  • Position: Zaslužni član
Quote from: Deky50
Jel radi ovo?
Trebalo bi da radi ovo je za FM16  :)

on: April 19, 2017, 17:53:44
za njega i trazim,hvala ti na brzom odgovoru ;)