1
Menadžerska soba / Re: Sa Grbavice ''Plavi'' !
« Last post by noyzz on May 20, 2018, 15:10:29 »
Kraj sezone donio je ogromno zadovoljstvo u Dolinu Ćupova, dupla kruna i fenomenalna igra momčadi sa Grbavice.
U toku sezone doživjeli smo samo dva poraza i to oba od ekipe Širokog Brijega, kojoj smo ipak, na kraju sezone u dvomeču finala kupa BiH, ''naplatili'' oba ta poraza.
Uz dobre rezultate, ove sezone nas je pratila i poprilično dobra gol razlika. Fantastični trio Zec - Vojo - Zakarić su u svim takmičenjima postigli preko stotinu golova, što je rezultiralo jako efikasnim igrama F.K. Željezničara.
95 golova, rekord od samo 2 poraza u sezoni te niz bez poraza zadnjih 18 utakmica u sezoni. Impresivno !

Utakmica koju bih želio izdvojiti je definitivno gostovanje u ''lavoru'', koje je djelovalo poprilično nerealno, ali kada se pogledaju ostale igre i rezultati Želje, ovo je nešto što ne mora iznenaditi ni najmanje.

Pored svih dobrih rezultata, fenomenalnih pogodaka, lijepe igre, šlag na tortu su sve utakmice sa gradskim rivalom, koji je u prvoj sezoni bio sve osim ozbiljnog protivnika.

FINANSIJE

U vremenu kada nogomet u BHTPL ne cvjeta i ne ide najbolje, Željezničar je na čelu sa novim trenerom u prvoj sezoni dokazao koliki kapacitet zapravo posjeduje, te se u istoj toj sezoni našao u grupnoj fazi Lige Evrope. Naravno, uporedo s tim, došle su i novčane naknade. Pokoja pobjeda, remi i samo natjecanje u LE. Bitno je na pomenuti da smo od učešća u takmičenju dobili 2.6m, te na kraju sezone 2.9m od TV prava i prenosa Lige Evrope.

TRANSFERI

Što se transfera tiče, za sljedeću sezonu su na Grbavicu stigla, trenutno, samo četri igrača.
Zanimljiva stvar je da sva četvorica igraju odbrani (tri odbrambena i jedan golman), što nam je zasigurno bio prioritet.

Klub su (ili će barem do početka sezone napustiti) svi ili većina igrača koji su već na zalascima svojih karijera, ili imaju strano državljanstvo. Vjerujem da nisam jedini kojeg pravilo od 4 stranca u ekipi nervira, ali pravila lige se moraju poštovati.
Sada čekamo izvlačenje za Ligu Šampiona, i ako ništa, nadam se da ćemo ponovo da uđemo barem u grupnu fazu Lige Evrope.
2
« Last post by WeirdFranco on May 20, 2018, 11:04:49 »
Rezultati su itekako dobri, a sigurno si se i financijski ''popravio'' :D

Možda bi bilo bolje da ubaciš više grafike i da to bude malo ''poetičnije'' djeluje mi malo previše šturo za karijeru. :)
3
« Last post by Red smurf on May 20, 2018, 10:34:07 »
Dosta zanimljivo ti ide sezona za sada. Transferi su dobri, nastup u domaćim takmičenjima takođe i kao šlag na tortu, tu je i Evropa. Srećno dalje! :)
4
Menadžerska soba / Sa Grbavice ''Plavi'' !
« Last post by noyzz on May 18, 2018, 02:50:33 »
Početak moje karijere u Željezničaru nije puno obećavao. Tanko, bez transfera, bez ikakve halabuke prije početka prvih pretkola za Ligu Evrope i minimalna očekivanja kao i uvijek do sad. Međutim, čuda su moguća ako se u njih vjeruje.

- Sezona 2017 / 2018 -

Prvo pretkolo, Liepaja iz Latvije za koju sam vjerovao da možemo glatko proći, kako se na kraju i ispostavilo.
Drugo pretkolo, izvlačimo Astru koju smo na Grbavici pobijedili sa 3:0. U gostima smo doživjeli poraz koji nije posebno uticao na nas.
Treće pretkolo lige prvaka donosi uzbuđenja i gostovanje slovačkog Ruzomberoka u ''Dolini ćupova''. Nakon prve utakmice kući i rezultata od 2:2 malo je ko vjerovao u moć plavih da se dokopaju playoffa. Međutim, dobro posložena taktika, spoj mladosti i iskustva, od Čubare i Hajdarevića, do Zebe i Zakarića, pa do dobrog razgovora prije utakmice, doveli su do toga da u Slovačkoj slavimo sa 2:4.
Izvlačenje playoffa pratili smo u plavom salonu, iz kojeg smo izašli ne tako sretni, sa spoznajom da prvu utakmicu igramo kući protiv Krasnodara. Nakon 0:2 u prvih 25 minuta, i tračka nade i gola Ubiparipa u 45 minuti, u drugom poluvremenu su moji momci bili neprepoznatljivi. Tri gola za 45 minuta i pobjeda od 4:2.
U gostima - ista stvar. Odličan tzv. ''team talk'' i vjera u svetinju koju nose na srcu rezultirala je pobjedom od 0:2 i historijskim plasmanom u grupnu fazu gdje su nas čekali Villareal, Maccabi i Rijeka.
Obje utakmice protiv Villareala su završene neriješno, prva 2:2, druga 1:1.
Protiv Maccabija je smo gostovanje napustili izgubivši 3:1, dok smo ih kući pobijedili istim rezultatom.

Kobna Rujevica i crveni karton na Grbavici.

I onda, ta Rijeka. Prvi susret na Grbavici, gdje smo u 16 minuti preko Voje Ubiparipa došli do vodstva. U 66 minuti Siniša Stevanović dobija drugi žuti te ostajemo sa igračem manje. Taman kada smo pomislili da smo spasili tri boda sa igračem manje, u 91 minuti hladan tuš i poravnanje.
Utakmica u Hrvatskoj se igrala zadnje kolo, gdje nam je, spletom okolnosti, bio potreban čak i samo jedan bod da bismo prošli dalje. Već u 6 minuti Asim Zec dovodi Želju u prednost. U 45 minuti, Adi Mehremić udvostručuje vodstvo. Hladan tuš i muk na Rujevici za odlazak na poluvrijeme. Drugi dio utakmice, nevjerovatan ! U 58 minuti, Rijeka preko Puljića smanjuje na 1:2. Dvije minute kasnije, već je 2:2, strijelac je Čolak. Tu sve počinje da se ruši. '67, '79 i '90+1 su bile minute za golove Gorgona, i konačan rezultat od 5:2 za domaćina, koji je srušio svaki Željin san o knock out fazi Lige Evrope.

BHT PREMIJER LIGA

U BHT Premier Ligi, totalno druga priča.
Rad, trud, zalaganje i naporni treninzi rezultirali su završetkom prvog dijela sezone na čelnoj poziciji u ligi.

U 22 utakmice smo upisali samo dva poraza i kreatori oba poraza bila je ekipa Širokog Brijega, te je tabela izgledala ovako.

Nakon završetka prvog dijela sezone, slijedi nam ta liga za prvaka u kojoj imamo zanimljiv raspored.

Prednost od 7 bodova nam daje mogućnost da svaki meč krenemo hladne glave i puni samopouzdanja.

U kupu Bosne i Hercegovine smo stigli do polufinala gdje ćemo snage odmjeriti sa gradskim rivalom, klubom sa Koševa.

Od transfera, ništa mnogo. Prvu sezonu nisam želio da remetim mir u ekipi, te ćemo to naknadno odraditi kada bude potrebno.

Što se tiče formacije, cijelu sezonu furamo istu i donosi nam odlične rezultate.

Ono što također moram izdvojiti su učinci napadačkog tria, Zec - Ubiparip - Zakarić.
Fascinantno !

Ostaje nam da do kraja sezone damo sve od sebe te pokušamo izvući maximum, a to je ustvari samo jedna stvar - dupla kruna, koju svi toliko silno priželjkuju već godinama.
5
Generalna diskusija / Re: Kako vam ide?
« Last post by noyzz on May 15, 2018, 22:33:43 »
sry za dp

u grupnoj fazi lige evrope smo u zadnjem kolu gostovali Rijeci gdje nam je odgovarao i ''x'', na poluvremenu vodili 0:2, na kraju izgubili 5:2
jedini logičan odgovor je ''football manager'' i to je sve

a što se tiče solo učinaka, ovo je bolest
6
Igrači i osoblje / Re: Koje ste igrače zavoljeli na FM18?
« Last post by noyzz on May 15, 2018, 01:20:49 »
ze gomes, guedes i renato sanchez sa fm16 i mog sejva sa benficom
7
Taktike, treninzi i strategije / Re: Generalno oko taktika
« Last post by WeirdFranco on May 14, 2018, 23:09:36 »
Vjerujem da bi moglo, ali nisam pokušavao jer je i ova veoma ofanzivna.
8
« Last post by noyzz on May 14, 2018, 18:24:25 »
Evo i mene raja, nije me bilo dugo, igrao sam nešto malo, pa prestao, pa sam se opet vratio.
Prva sezona sa Željkanom, doguram do playoffa i odmah u prvoj utakmici drama :D

9
« Last post by wmfan on May 14, 2018, 17:13:42 »
RBL je meni uvijek bio zanimljiv jer imam osjećaj da bi se moglo ganjati s njima u 4-2-4 formaciji.
10
« Last post by WeirdFranco on May 13, 2018, 22:37:14 »

Iako je nisam nikad pretjerano volio, odlučio sam da novi sejv počnem sa RBL-om i da počnem koristiti njihovu 4-4-2 formaciju, malo sam eksperimentisao i stigao do konačne verzije, tj. ove koja se pokazala odličnom. Prva sezona 28-3-3 skor i gol razlika 92:28. Osvojena Bundesliga i finale LŠ. Ono što najviše volim, brzi fudbal, gdje se igra vodi preko krila, koja su tehnički veoma dobra sa dva izrazito brza napadača i 2 borbena i defanzivnije orjentisana veznjaka, kao i sa dva stamena braniča i solidnim bekovima koji mogu započeti napad, formacija predstavlja pun pogodak. Naravno, posjed lopte je rijetko kad većim dijelom u mojim nogama, ali s obzirom na rezultate, to mi ne predstavlja veći problem.